منقسم کارتن ( هولدر، دیوایدر و یا نگهدارنده درون جعبه‌های مقوایی)

منقسم کارتن 01

منقسم کارتن که به عنوان جایگزینِ روزنامه و کاغذ پیچی نیز شناخته می‌شود، در کدام جعبه های بسته بندی تقاضای بیشتری دارد؟ به طور عمومی چه نوع منقسمی در حفاظت محصولات نقش مهم‌تری دارند؟ آیا می‌توان از چند عدد لایه منقسم درون یک جعبه استفاده کرد؟ در مورد بکارگیری تکنیک‌های چاپ فلکسو یا افست بر روی سطح دیوایدر چه می‌دانید؟ نحوه محاسبه قیمت سفارش منقسم کارتن با برشِ قسمتی از آن به دلخواه، چگونه است؟ در ادامه با ویژگی‌های یک منقسم کاربردی و شیوه صحیح خرید آن از کارتن سازی ها آشنا خواهید شد.

تعریف دقیق منقسم کارتن + انواع آن

منقسم یا Divider به معنای تقسیم کننده کارتن، یک ایمنی ۱۰۰ درصد مطمئن‌ برای حفظ سلامت تکی یا چندتایی محصولات در برابر هرگونه ضربه، تکان خوردن و لغزشی است که می‌تواند منجر به آسیب جدی آنها در طول مسیر‌ خانه، فروشگاه و خارج از کشور ( صادرات) شود. در این صورت ممکن است تولید کننده و فروشنده مجبور به پرداخت خسارت زیادی به دلیل برگشت خوردن کالا (مرجوعی) به مشتری شوند.

منقسم کارتن 02

منقسم‌ها در انواع متفاوت مانند پلاستیک جبابدار، فوم یا یونولیت، اسفنج و مقوایی معمولی یا لایه بندی شده توسط لاینر و فلوت کارتن که پرکاربردترین نوع منقسم به ویژه برای سفارشات تعداد پایین میباشند، موجود هستند. زیرا طبق ابعاد و وزن کالا، مشتریان می‌توانند آنها را در چندین لایه کارتن سینگل فیس ( دولایه)، ۳ لایه، کارتن ۵ لایه و یا در صورت سفارش کارتن اسباب کشی که اهمیت استفاده از منقسم دو چندان می‌شود، می‌توان دیوایدر مورد نظر را حتی، ۷ لایه هم در نظر گرفت.

کارتن ۳ لایه – خرید و قیمت کارتن سه لایه

در برخی موارد نیز به عنوان مثال برای مواد خوراکی از آنجایی که با سلامت انسان در ارتباط مستقیم هستند، می‌توان از مقوای دیوایدر با جنس پشت طوسی یا ایندربرد با گرماژ مشخص استفاده کرد.

گرماژ کاغذ و مقوا و چگونگی محاسبه قیمت انواع آن

نیاز منقسم و نگهدارنده در چه مواردی بیشتر حس می‌شود؟

می‌خواهیم تفاوت منقسم و نگهدارنده را برای از بین بردن کژ برداشت برخی که فکر می‌کنند هر دو یک وظیفه را اجرا می‌کنند، با ذکر مثال ساده مخصوص هر کدام بیان کنیم. برای داشتن یک خرید اصولی و مناسب داشتن شناخت کافی در مورد محصولات الزامی است.

نظر شما را به عکس شاخص جعبه بسته بندی با مقوای ایندربرد که درونش شیرینی قرار گرفته، جلب می‌کنیم. از نگهدارنده ( Holder)، با توجه به نامش بیشتر برای نگهداری از یک محصول مانند یک لیوان یا در آزمایشگاه‌ها برای قرار دادن لوله آزمایشگاهی که در دسته وسایل خیلی مهم و نیازمند یک نگهدارنده مطمئن میباشد، استفاده می‌شود. به بیان ساده‌تر هولدر‌ها، کالاها را در دل خود نگه می‌دارند و میتوان آنها را با برش لیزری به هر شکلی سفارش داد.

اما منقسم به عنوان حائلی برای جدا کردن و فاصله انداختن بین محصول یا محصولات شناخته میشود. مهم ترین ساز و کار منقسم استفاده آن در استند‌های فروشگاهی است که میتوان به بیان ساده با یک تیر دو نشان زد، با جدا کردن هر کدام از لوازم آرایشی مانند: رژ گونه، پنکیک، سایه و غیره با دیوایدر در یک جعبه، میتوان به سود چند برابری رسید.

استند کارتنی و مقوایی در انواع مدل‌های مختلف

آیا امکان چاپ منقسم کارتن وجود دارد؟

منقسم به عنوان لایه ثانویه کارتن را میتوان با تکنیک چاپ فلکسو یا افست نیز سفارش داد. در این صورت، بسته بندی مورد نظر به راحتی از راه دور قابل شناسایی می‌باشد.

دانستنی: انواع چاپ جعبه بسته بندی

از منقسم کارتن طرح دار بیشتر برای جعبه پنجره‌ای طلق دار که برش مشخص در کنار یا در امتداد دو یا سه ضلع جعبه می‌باشد، استفاده می‌شود. زیرا علاوه بر جلب کردن نظر مشتری به طرح جعبه در قفسه‌ فروشگاهی، چشمان او به زیبایی‌های روی لایه منقسم که به نوعی کالا را بیشتر در چشمان او جلوه می‌دهد نیز میخکوب می‌شود، به ویژه اگر انتخاب شما چاپ افست به جای فلکسو باشد!

چاپ افست چیست و چگونه بر روی کارتن و مقوا اعمال می‌شود؟

چاپ افست پوشش گستره رنگی بیشتری ارائه داده و هم بر روی جعبه مقوایی و هم کارتنی می‌توان از آن بهره نمود. روی منقسم کارتنی، ابتدا طرح مورد نظر بر یک پوستر جدا چاپ شده و سپس آن را با تجهیزات شرکت های کارتن سازی روی کارتن می چسبانند، منقسم حاصل شده به نوعی لمینت شده است. این منقسم کیفیت و استحکام بیشتری دارد، زیرا مقاومتش دوبل شده است.

سفارش دیوایدر برای کارتن و جعبه بسته بندی گران تمام می‌شود؟

خیر، منقسم کارتن جایگزین ارزان و مشتری پسند میباشد که سفارش آنها به عوامل گوناگونی مانند ابعاد و تعداد محصول، جنس لایه منقسم، انتخاب چاپ فلکسو یا افست و در آخر سفارش مقدار مقرون به صرفه آنها که در جعبه سازی معتبر ۱۰۰۰ عدد است، میباشد.

نتیجه گیری

در این محتوا متوجه شدیم که پرطرفدار‌ترین تقسیم کننده درون جعبه، منقسم‌های کارتنی هستند که علاوه بر دوستدار طبیعت ( بازیافت پذیر ) بودن، قیمت مقرون به صرفه‌تری به نسبت فضای ارائه دهنده قابل استفاده داشته و حتی خریداران میتوانند آن را با برش دلخواه خود نزد کارتنسازی های معتبر سفارش دهند.

برای سفارش دیوایدر مناسب جعبه کارتنی یا مقوایی خود لازم است با کارشناسان فروش زرین کارتن از قسمت تماس با ما ارتباط بگیرید تا بعد از ارائه راهنمایی‌های لازم، بتوانید یک تقسیم کننده استاندارد برای آسان کردن خیال خود در حمل و جابه جایی اقلامتان خریداری نمایید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *