ورق کارتن سینگل فیس (۲ لایه) شیت و رول

سینگل فیس

ورق کارتن سینگل فیس (۲ لایه) را می توانید در سایت شرکت های فروش ورق و کارتن مشاهده کنید، این شرکت ها راهنمای خرید عمده ورق و شیت کارتن سینگل فیس را با توجه به نوع نیاز مشتریان، به آنها ارائه می دهند. در ادامه با انواع کارتن دو لایه آشنا خواهید شد.

ورق کارتن سینگل فیس(۲ لایه) چیست؟

سینگل فیس (۲ لایه) نوعی ورق کارتنی میباشد که از ترکیب و چسباندن دو لایه مقوا بر روی هم تولید می شود که یک لایه آن لاینر(سطح صاف و مسطح) و لایه دیگر فلوت(کنگره دار) می باشد که با چسب مخصوص به هم چسبانده میشوند.

این نوع ورق در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ورق سینگل از جنس های متفاوتی تولید می شود که هر مشتری با توجه به نوع نیاز خود، جنس مورد نظر را سفارش و خرید می نماید.

موارد کاربرد ورق دولایه ( سینگل فیس)

ورق سینگل فیس کاربردهای زیادی دارد که در این مقاله چند نمونه از موارد استفاده آن را بیان می کنیم.

  • تولید جعبه های کارتنی

۱- یکی از کاربردهای بسیار و مهم ورق دولایه در تولید جعبه های کارتنی می باشد. از این نوع ورق برای بسته بندی محصولات و کالاهایی تا وزن حدود ۲ تا ۳ کیلوگرم استفاده می کنند زیرا به دلیل دو لایه بودن تحمل نگهداری محصول با وزن بالا را ندارند.

کارتن دو لایه را بصورت کارتن لمینتی ارائه می دهند به این معنی که طرح مورد نظر طراحی شده پس ار تایید روی یک مقوا با چاپ افست اعمال میشود و سپس مقوای چاپ شده را روی طرف فلوت کارتن سینگل فیس می چسبانند که در نتیجه کارتن لمینت تولید میگردد.

وقتی کارتن لمینت می شود در واقع یک لایه مقوایی به آن اضافه می گردد که این کار سبب مقاوم تر شدن آن می شود باید گفت کارتن دولایه به تنهایی و بدون انجام فرآیند لمینت قابل استفاده جهت بسته بندی کالا نمی باشد زیرا به علت دو لایه بودنش در هنگام قرار دادن محصول درونش به سرعت له و پاره می گردد.

کارتن لمینتی سینگل فیس برای بسته بندی انواع لوازم الکتریکی و الکترونیکی، انواع خشکبار و آجیل، مواد غذایی، لوازم خانگی سبک، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و موارد دیگر به کار می رود.

این کارتن ها به دلیل درج چاپ افست شکلی زیبا و جذاب داشته و میتوانند نظر مشتریان را به خود جلب نمایند. در تولید کارتن دولایه از فلوت e و به گاها از فلوت f استفاده می کنند. انواع فلوت در کارتن سینگل عبارتند از: a,b,c,e,f.

  • ضربه گیری و نگهدارنده

۲- از ورق سینگل فیس به عنوان ضربه گیر و نگهدارنده نیز استفاده می کنند به این ترتیب که آن را در بین قطعات الکتریکی، ظروف و وسایل شکستنی و ارسال محصولات حساس، کاربرد دارد. استفاده از این ورق از برخورد وسایل به یکدیگر و آسیب آنها جلوگیری می نماید.

۳– یکی دیگر از موارد به کار گیری ورق سینگل، مرغداری ها و محل نگهداری ماکیان می باشد. به این صورت که ورق دولایه را به صورت رولی و عمده جهت استفاده در سالن مرغداری خریداری می کنند.

  • رول بستر مرغداری

در اصطلاح به این نوع رول های سینگل فیس، رول بستر مرغداری می گویند. نحوه استفاده آن به این شکل است قسمت فلوت رو به زمین میباشد و ابهره مندی از آن برای مرغداری ها مزیت های زیادی دارد که از جمله آنها کاهش آلودگی میکروبی، کاهش گردو غبار در سالن مرغداری، عایق کردن سطح سالن از رطوبت و سرما می باشد.

خرید ورق سینگل فیس عمده و رولی برای مرغداری ها مقرون به صرفه می باشد. این رول ها عرض های گوناگونی دارند و در هر طولی قابل برش هستند که میتوان آنها را به سرعت در سالن پهن و جمع کرد زیرا سبک بوده و حمل و نقل آنها آسان است.

همچنین تحرک طیور را در سالن راحتتر می کنند که همین ویژگی ها سبب شده اکثر کسانی که پرورش مرغ، شترمرغ، اردک و ماکیان، بلدرچین و جوجه های یک روزه دارند به سمت خرید رول های سینگل فیس بروند و فروش این ورق ها بسیار زیاد شود.

انواع ترکیب ورق سینگل فیس( ۲ لایه)

همانطور که گفتیم ورق سینگل فیس از دولایه که یکی مسطح و دیگری فلوت می باشد تشکیل شده، جنس این لایه های مسطح و کنگره دار، متفاوت بوده و قیمت های مختلفی دارند در ادامه انواع ترکیب ورق دولایه را برایتان بیان می کنیم.

کرافت-فلوت/ کرافت-ایرانی/ تست-فلوت/ تست-ایرانی/ ایرانی-فلوت/ ایرانی-ایرانی

این ترکیب ها در تولید جعبه و کارتن و صنعت بسته بندی معنا گرفته و دارای اهمیت میباشند و با توجه به وزن و نوع محصول و میزان هزینه ای که مشتری می خواهد برای پک محصولش کند متریال و میزان کیفیت ورق دولایه را انتخاب می نماید.

ورق و کارتن سینگل فیس عمده از کجا بخرم؟

اگر نیاز به خرید ورق و کارتن سینگل فیس دارید می توانید با شرکت های تولید ورق و کارتن از طریق جستجوی ورق کارتن سینگل فیس در گوگل و مرورگر استفاده و با آنها ارتباط برقرار کرده و از آنها جهت خرید این نوع ورق و کارتن راهنمایی بگیرید و یا اینکه به صورت حضوری به دفتر این شرکت ها مراجعه نموده و پس از اخذ مشاوره از کارشناسان فروش ورق سینگل فیس متناسب با محیط به کارگیری را خریداری نمایید.

قیمت کارتن سینگل فیس

  • جعبه کارتن بسته بندی

هنگامی که یک مشتری نیاز به خرید جعبه کارتن سینگل فیس دارد و از شرکت های کارتن سازی استعلام قیمت می گیرد آنها با توجه به متریال هایی که شامل ترکیب ورق سینگل فیس، ابعاد جعبه، هزینه چاپ، خدمات چاپ و تیراژ می شود، قیمت نهایی کارتن بسته بندی را به مشتری اعلام می کنند.

  • شیت یا ورق کارتن

اگر قصد خرید شیت کارتن سینگل فیس را داشته باشید میبایست با در نظر گرفتن ابعاد(عرض و طول) و مشخص نمودن محل مصرف آن به دلیل انتخاب ترکیب مناسب لایه های مقوا، میتوانید با ارائه اطلاعات فوق به کاشناسان شرکت های کارتن سازی و جعبه سازی قیمت نهایی هر شیت به نسبت ابعاد و ترکیب ورق مشخص میگردد.

  • رول کارتن

اگر متقاضی خرید رول کارتن سینگل فیس هستید لازم محاسبه دقیق قیمت، مشخص نمودن سایز(طول و عرض) و ترکیب آن میباشد.

نکته: در نظر داشته باشید به هر نحوی کارتن ۲ لایه را خرید نمایید اگر امکان سفارش در حداکثر ترین مقدار را دارید دریق نکنید زیرا خرید در تیراژ بالا میتواند تا حدودی قیمت تمام شده را کاهشی نمایید.

اگر یک مشتری فقط به دنبال تهیه کارتن بوده و کیفیت برایش اهمیت چندانی نداشته و اصرار به پرداخت قیمت ارزان تری برای کارتن دارد شرکت های جعبه سازی، از ضعیف ترین نوع ترکیب در تهیه کارتن سینگل فیس استفاده می کنند که این مورد توصیه نمی شود زیرا بدون کارشناسی امکان دارد کارتن خریداری شده بازخورد درستی نداشته باشد و موجب ضرر و زیان شود.

شرکت زرین کارتن انواع کارتن های سینگل فیس را در ابعاد و مدلهای مختلف تولید و عرضه می نماید، کارشناسان فروش این شرکت با دادن مشاوره رایگان به مشتریان آنها را جهت انتخاب بهترین نوع کارتن سینگل فیس متناسب با محصولشان راهنمایی می کنند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *