کارتن ۳ لایه – خرید و قیمت کارتن سه لایه

کارتن 3 لایه

کارتن ۳ لایه متشکل از فلوت و لایه‌های ورق مقوایی میباشد. کارتن سه لایه همان گونه که از نامش پیداست، از سه لایه تشکیل شده و یا به اصطلاح ۳ لا میباشد. در ادامه خواهیم گفت کارتن سه لایه چه نوع کارتنی است.

کارتن ۳ لایه

کارتن ۳ لایه، از ۳ ورق مقوا تولید می شود که لایه زیرین و فوقانی آن را لاینر ( Liner ) و لایه میانی آن را از فلوت ( Flutes ) یا همان کنگره (corrugation) تشکیل و توسط چسب مخصوص کارتن به یکدیگر متصل میگردند.

برای تولید کارتن های سه لایه بعضا دیده شده از ترکیبات بازیافتی در مواردی مانند بسته بندی کالاهایی که ارزش غذایی ندارند و سبک هستند مانند بسته بندی لوازم منزل در هنگام اسباب کشی استفاده میشود، چرا که این موضوع تنها سبب کمتر شدن هزینه بسته بندی میشود ولی در کل استفاده از ترکیبات بازیافتی حدالامکان توصیه نمیشود.

تعداد لایه های کارتن، وابسته به اندازه و بزرگی آن نیست زیرا معمولا زمانی که می گوییم کارتن ۳‌لایه، مخاطب تصور می‌کند حجم و اندازه این جعبه‌ها نسبتا کوچک است، اما اینطور نیست و حتی میتوان کارتن‌های سه لا را با اندازه متنوع کوچک، بزرگ و متوسط بر حسب نیاز کالا با ترکیبات گوناگون تولید نمود.

کاربرد کارتن‌ های ۳ لایه

کارتن سه لایه میتواند باتوجه به جنس و نوع فلوت و لاینر های آن کاربرد های گوناگونی در صنایع مختلفی همانند:

نمونه کارتن 3 لایه
نمونه کارتن ۳ لایه

لیکن انتخاب هر جعبه کارتن لایه دار محدود به وزن کالای درونش میباشد. قصدمان از محدودیت وزنی این است که، برای استفاده از این نوع کارتن باید از وزن محصولی که قرار است درون بسته بندی قرار گیرد مطلع باشید زیرا وزن قابل استفاده در کارتن‌های ۳ لایه بین ۶ تا ۱۲ کیلو میباشد و اگر سنگینی کالا بیشتر از دوازده کیلو بود پیشنهاد میشود از کارتن ۵ لایه استفاده کنید.

کیفیت لایه‌های ورق مقوا به نسبت هم، تفاوت دارند و همین امر سبب مقاومت مختلف در بین آنان شده است. مثلا ورق‌های کارتن ۳ لایه با ورق های کارتن ۵ و ۷ لایه میتواند تفاوتهایی داشته باشد و این تفاوت نشان میدهد که هر یک از کارتن ها برای چه مسائل و کالاهایی مناسب و کاربردی است.

مزایا و معایب کارتن ۳ لایه

  • مزایا

میتوان از مزایای پر کاربرد آن به منعطف بودن و قابلیت خم شدن اشاره کرد. البته این تنها مزیت این نوع جعبه نیست و موارد دیگری همچون : قیمت مناسب به نسبت کیفیت آن، حفاظت در برابر گرما، رطوبت، گردو غبار و به دلیل وجود لایه شیار دار(فلوت و یا کنگره ای)، سازگاری با محیط زیست، کمتر اشغال کردن فضا در انبار و…

  • معایب

تحمل کم در مقابل ضربه و فشار‌های متعدد در مقایسه با کارتن ۵ و ۷ لایه، گاهی نیز نفوذ آب درون کارتن به دلیل کم تر بودن لایه‌های آن.

بهتر است در انتخاب تعداد و جنس لایه های جعبه کارتن بسته بندی مورد نظرتان، با توجه به کالایی که قرار است درون آن بگذارید، دقت کرده و مشاوره کسب کنید.

چاپ بر روی کارتن ۳ لایه

انواع مدل‌های چاپ را میتوانید بر روی کارتن‌های ۳ لایه اعمال کنید. یک بسته بندی خوب به غیر از دارا بودن ظاهری مناسب برای کالا، موجب تبلیغات محصولتان نیز میشود که همین امر مسبب بیشتر شدن فروشتان هم خواهد شد.

اعمال انواع چاپ از جمله : افست، فلکسو، سیلک اسکرین، دیجیتال و همچنین خدمات چاپ را میتوانید با توجه به سلیقه و یا برند خود، منوال چاپ را بر روی جعبه بسته بندی تان اجرا کنید.

نمونه چاپ جعبه 3 لایه

قیمت ورق کارتن ۳ لایه

هزینه های کارتن ۳ لایه با توجه به :

  • نوع ترکیب و گرماژ لایه های(لاینر و فلوت) کارتن
  • نوع چاپ و خدمات چاپ
  • اندازه و ابعاد کارتن
  • تیراژ تولیدی

محاسبه میگردد و قیمت تمام شده را به خوبی میتوان به دست آورد.

به عنوان مثال: جعبه کارتن‌ ۳ لایه پیتزا با کارتن جواهرات هزینه های متفاوتی دارند، چرا که جعبه پیتزا معمولا از چاپ فلکسو تولید می‌شود اما جعبه های جواهرات اغلب از چاپ‌ افست جهت افزایش زیبایی و لوکس تر شدن در کنار خدمات چاپ مانند طلاکوب و… استفاده میشود که همین جریان هزینه آن را به نسبت جعبه پیتزا بیشتر می کند.

مشاوره خرید کارتن سه لایه

شرکت چاپ و بسته بندی زرین کارتن با به کار گیری دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک روز دنیا به همراه مهندسین و متخصصین مجرب میتواند شما متقاضی محترم را در خرید جعبه و کارتن ۳ لایه بسته بندی راهنمایی نماید. از این رو میتوانید راه های ارتباط را از صفحه تماس با ما مشاهده نمایید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *