کارتن ۵ لایه – محاسبه قیمت و نحوه خرید کارتن پنج لایه

کارتن 5 لایه

کارتن ۵ لایه همان طور که از اسمش پیداست دارای پنج لایه اصلی میباشد که هر کدام از این لایه های نام های متفاوت و مشترکی دارند و هر کدامشان میتواند ترکیبات متریالی مختلفی داشته باشند.

کارتن پنج لایه متشکل از ۲ فلوت و ۳ لاینر میباشد و وجود این ترکیبات باعث گشته تا مقاومت بیشتری نسبت به دیگر کارتن ها که تعداد لایه های کمتری دارند داشته باشد.

کارتن ۵ لایه

کارتن ‌۵ لایه دارای مقاومت بالایی میباشد و از خصوصیات آن به داشتن فلوت E که سبب استحکام بیشتر میشود میتوان اشاره کرد. کارتن‌های پنج لایه را برای کالاهای سنگین ۱۲ تا ۲۰ کیلو مناسب میدانند، البته تحمل این وزن نیز وابسته به ترکیب درون لایه ها دارد و نمیتوان وزن دقیقی را برای آن تعریف کرد و حتی گاهی با توجه به ترکیبی که دارد میتواند کمی بیشتر نیز تحمل وزن داشته باشد، اما بر اساس کمترین و بیشترین وزن تحملی آن به همان اندازه تعریف شده است که برای حمل و جا به جایی بار تا حدی مناسب است.

ویژگی های کارتن ۵ لایه

از ویژگی‌های کارتن ‌۵ لایه میتوان به : دارای متغیر بودن قیمت تمام شده نسبت به انتخاب ترکیب‌ها، تحمل نگهداری کالاهای نسبتا سنگین، برخورداری از عمر بیشتر با توجه به رعایت کردن استاندارد‌های مبنی بر مواد اولیه، سبک بودن کارتن ‌پنج لایه به نسبت حجم، اندازه، کاربرد هایش و به واسطه بازیافتی نبودن ورق های آن، میتواند از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

کاربرد های کارتن پنج لایه

مطمئنن همگی کارتن‌ها را از نزدیک دیده و لمس کرده ایم و میتوانیم حدس بزنیم هر کارتن با توجه به کوچکی و یا بزرگی، ضخامت و یا نازکی آن برای چه مواردی مناسب تر هستند.

بیشترین کاربرد کارتن های پنج لا برای :

 • کارتن میوه
 • لوازم و دستگاه های بزرگ تصویری و صوتی (مانند: تلویزیون، باند و…)
 • لوازم خانه و آشپزخانه
 • محصولات آرایشی و بهداشتی و صنایع مواد غذایی نیز کاربرد دارد.
 • بیشتر کالاهای صادراتی
 • کارتن اسباب کشی

چاپ کارتن ۵ لایه

فرآیند چاپ کارتن‌ ۵‌لایه با متد‌های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و میتوان انواع چاپ‌ها را بر حسب کالای درونی آن انجام داد. چاپ فلکسو، دیجیتال، سیلک و افست را میتوان بر روی کارتن ۵ لا اعمال کرد. سیلک و فلکسو طرح مدنظر را مستقیم بر روی کارتن چاپ میکنند. در افست و دیجیتال ابتدا طراحی را بر روی مقوا چاپ نموده و سپس مقوای چاپدار را بر روی کارتن می چسبانند و با این کار کارتن لمینتی تولید میگردد

اجرای خدمات چاپ معمولا برای جعبه‌های کوچکتر و یا به اصطلاح برای بچه جعبه بیشترین استفاده را دارد و برای جعبه‌های بزرگ مانند جعبه مادر، پیشنهاد نمی شود چرا که هزینه آن مقرون به صرفه نخواهد بود. در تصویر زیر نمونه هایی از جعبه کارتن ۵‌لایه همراه با انواع چاپ را مشاهده می کنید.

تفاوت کارتن ۳ لایه و ۵ لایه

همانطور که از نامشان پیداست کارتن ۳ لایه، از ۳ لا ورق ( ۲ لایه ورق لاینر و ۱ فلوت) تشکیل میشود و کارتن ۵ لایه، از ۵‌لا ورق ( ۳ لایه ورق لاینر و ۲ فلوت) ساخته میشود. گاها با رعایت نمودن ترکیبات یک کارتن سه لایه میتواند از پنج لایه مقاوم تر باشد اگر لایه های پنج لایه از جنس با کیفیتی نباشند.

کارتن ۵لایه پتانسیل بیشتری برای محک تر شدن به نسبت ۳لایه دارد و پیشنهاد میشود هر کدام را بر حسب نیاز استفاده کنید تا هزینه تمام شده آن به نسبت محل مورد استفاده مدیریت گردد.

قیمت کارتن پنج لایه

قیمت کارتن‌۵ لایه را با دقت در انتخاب ترکیب و مواد اولیه مورد نیاز، فرایند چاپ، جنس و ابعاد آن بعلاوه تعداد تولیدی، محاسبه و بهای اش مشخص میشود و نمیتوان بدون در نظر گرفتن نکات ذکر شده، قیمت دقیقی را مطلع ساخت.

ختم کلام

کارتن ۵ لایه با توجه به کاربرد‌های زیادی که دارد می تواند در موارد مختلف ذکر شده استفاده شود و نیاز مخاطبین را به راحتی برطرف کند. برای راهنمایی بیشتر در انتخاب نوع کارتن بر حسب نیاز میتوانید از قسمت ( تماس با ما ) با مشاورین زرین کارتن در ارتباط باشید.

از اینکه پذیرای نگاه گرمتان بودیم سپاس گزاریم. لطفتان همیشه پایدار.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 دیدگاه در “کارتن ۵ لایه – محاسبه قیمت و نحوه خرید کارتن پنج لایه

  • شریف میگوید:

   با سلام. کارتن های ۳ لایه پر کاربرد ترین جعبه برای بسته بندی هستن، ولی بهتر است با توجه به وزنی که قصد دارین درون کارتن بسته بندی تان بگذارین، تصمیم بگیرین کدوم جعبه مناسب تره. برای وزن های ۶تا۱۲ کیلو کارتن سه لایه و برای ۱۲ تا ۲۰ کیلو کارتن پنج لایه مناسب میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *