کارتن بسته بندی گوجه

کارتن بسته بندی گوجه

کارتن بسته بندی گوجه چه نوع پکی می باشد؟ کارتن گوجه چه وزنی از محصول را تحمل می کند؟ آیا کارتن بسته بندی گوجه مناسب صادرات است؟ چه چاپی مناسب کارتن گوجه است؟ تمام این سؤالات در ذهن یک تولید کننده و صادر کننده گوجه وجود دارد که در این مقاله به جواب آنها میپردازیم.

کارتن بسته بندی گوجه چه نوع پکی است؟

برای بسته بندی گوجه از پک کارتنی استفاده می کنند، جنس این کارتن ها ۳ لایه و ۵ لایه می باشد. گوجه یکی از صیفی جات آبدار و خوشمزه است که به دلیل استفاده زیاد در انواع غذاها، مورد توجه عموم مردم جهان قرار گرفته است.

این محصول حساس بوده و در اثر فشار و عوامل محیطی مانند گرما، سرما و … به سرعت آسیب می بیند. بنابراین باید درون جعبه ای محکم و مقاوم قرار بگیرد تا بر اثر ضربه های ناشی از حمل و نقل خراب نشود.

کارتن گوجه اکثرا در مدل های سبدی، چهار درب و تلسکوپی تولید می گردد. گوجه ها در کارتن بصورت تک ردیفه و یا دو ردیفه چیده می شوند، وزن بسته بندی گوجه ها ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم می باشد.

برای بسته بندی گوجه گیلاسی از مقوای کرافت استفاده می نمایند، جعبه های مقوایی برای پک کردن گوجه گیلاسی با مدل مدنظر مشتری تهیه و تولید می شوند. گوجه گیلاسی ها در وزن های یک کیلوگرم و کمتر از آن بسته بندی می شود.

مرتبط بخوانید: انواع کارتن بسته بندی کاهو را بشناسید

کارتن گوجه صادراتی

اگر قصد صادرات انواع صیفی جات از جمله گوجه را دارید حتما بسته بندی آنها را جدی بگیرید و یک پک مناسب همراه با استانداردهای مشخص تهیه نمایید، اکثر صاحبان محصولات به نوع محصول و موارد دیگر توجه کرده ولی از بحث بسته بندی غافل می شوند باید گفت انتخاب کارتن گوجه مناسب، مهمترین نکته در عرضه و صادرات آن می باشد.

برای صادرات گوجه، کارتن ۵ لایه گزینه مناسب تری می باشد زیرا به دلیل داشتن چندین لایه به خوبی می تواند از گوجه ها تا زمان رسیدن به دست مشتریان محافظت کند.

کارتن گوجه صادراتی معمولا در سردخانه نگهداری می شود به همین علت باید بسته بندی برایش در نظر گرفت که آب و نم به داخل گوجه ها نفوذ نکرده و سبب له و فاسد شدن آنها نشود، به همین منظور از فلوت ضدرطوبت در لایه های کارتن استفاده می کنند تا عواملی که بیان شد نتوانند وارد کارتن شده و گوجه ها را خراب کنند. در کنار این فلوت، لاینر کرافت نیز بکار می برند تا مقاومت و استحکام کارتن بیشتر گردد.

در بحث صادرات ابعاد مشخصی برای کارتن گوجه در نظر می گیرند، این کار به این دلیل است که کارتن ها به راحتی بر روی پالت ها چیده شوند در اصطلاح پالت خور باشند، بسته بندی گوجه در این دو ابعاد  15*30*40 و ۸*۳۰*۴۰ ارائه می گردند.

ارتفاع بیشتر برای چیدن گوجه ها بصورت دو ردیفه و ارتفاع کمتر برای قرار دادن گوجه ها در یک ردیف می باشد. در بین ردیف های گوجه از شانه های مقوایی یا پلاستیکی استفاده می کنند تا گوجه ها به هم فشار نیاورده و له نشوند، وزن بسته بندی گوجه صادراتی حدود ۱۰ کیلوگرم می باشد.

یک صادرکننده در مرحله اول باید به جنس کارتن گوجه ای که تهیه می کند توجه نماید و کارتنی با کیفیت و مناسب خریداری کند، کارتنی که بتواند گوجه ها را سالم به مقصد برساند، چه بسا یک انتخاب نادرست ممکن است ضرر مالی زیادی برای تولیدکننده و صاحب محصول به همراه داشته باشد.

چاپ کارتن گوجه فرنگی و تأثیر آن در جذب مشتری

در بسته بندی انواع کارتن و جعبه میوه و صیفی جات از دو نوع چاپ افست و فلکسو استفاده بیشتری می شود. اکثر تولیدکنندگان و فروشندگان گوجه داخلی بر روی کارتن محصول خود، چاپ فلکسو که تک رنگ و یا دو رنگ می باشد بکار می برند.

البته باید گفت اکثر این افراد از یک طرح و چاپ عمومی که در بین تولیدکنندگان گوجه فرنگی مشترک است استفاده می کنند به این ترتیب که طرحی به صورت عمومی با چاپ فلکسو روی کارتن ها درج می گردد و عرضه کنندگان این محصول این بسته بندی ها را خریداری کرده و گوجه ها را در آن ها بسته بندی می کنند.

ولی نوعی دیگر از کارتن ها به صورت سفارشی و اختصاصی تولید می گردند در این مورد صاحب محصول، برند، طرح و رنگ مورد نظر خود را به صورت چاپ سفارشی بر روی کارتن بسته بندی گوجه درج می نماید.

اگر محصول صادراتی باشد برای این کار از چاپ افست استفاده می کنند، چاپ افست در ابتدا روی مقوا درج شده و سپس مقوای چاپ شده را روی کارتن می چسبانند که در نتیجه کارتن لمینتی گوجه آماده می گردد.

کارتن لمینتی گوجه دارای وضوح رنگ بالایی بوده و می تواند نظر مشتریان را در بازارهای خارجی جلب نماید، برای صادرات بهتر است روی کارتن های لمینتی یک لایه سلفون کشیده شود تا ماندگاری، زیبایی و خاصیت ضد آب بودن جعبه ها بیشتر شود.

باید توجه داشت که بر روی کارتن صادراتی گوجه، حتما همه اطلاعات به زبان انگلیسی درج شود زیرا مقصد محصول هر کجا باشد مطمئناً زبان فارسی را بلد نیستند و از بسته بندی های با نوشته های فارسی استقبال نمی کنند این موضوع به خصوص در کشورهای عربی بیشتر می باشد.

در چاپ افست می توان طرح های واضحی از گوجه در رنگ های قرمز و سبز که نشان از تازگی محصول دارند بر روی کارتن ها درج نمود.

با استفاده از یک کارتن گوجه مناسب و محکم می توان در بازارهای خارجی با محصولات مشابه رقابت کرد، ایران از نظر اقلیمی شرایط تولید انواع صیفی جات از جمله گوجه را دارد که علاوه بر مصرف داخلی میزان زیادی از این محصول به کشورهای دیگر صادر می شود.

اگر یک تاجر و صادر کننده بتواند محصول با کیفیت را در جعبه و کارتنی مناسب عرضه و ارسال کند در میان مشتریان شناخته و ماندگار شده و به سود خوبی دست می یابد.

قیمت کارتن بسته بندی گوجه

برای تهیه و تولید کارتن گوجه، مواردی مانند چندلایه بودن کارتن، نوع و جنس لایه های بسته بندی، نوع چاپ و تیراژ را در نظر گرفته و سپس قیمت کارتن گوجه را به مشتریان اعلام می کنند. هر چقدر لایه های کارتن بیشتر و کیفیت آنها بالاتر باشد مسلماً قیمت جعبه نیز افزایش می یابد.

درج چاپ افست نیز از چاپ فلکسو قیمت بیشتری دارد که البته، چاپ افست زیبایی و جذابیت بالاتری به کارتن های گوجه می دهد و آنها را شکیل تر می کند. اگر به دنبال تهیه کارتن گوجه ارزان برای عرضه داخلی هستید می توانید کارتن قهوه ای همراه با چاپ فلکسو را سفارش دهید.

شرکت زرین کارتن انواع کارتن بسته بندی گوجه داخلی و صادراتی را همراه با چاپ افست و فلکسو در مدل های سبدی، چهاردرب و نمونه های خاص دیگر تولید و عرضه می نماید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *