کارتن بسته بندی انار [ با گالری انواع مدل جعبه انار]

انواع کارتن بسته بندی انار

کارتن بسته بندی انار در بیشتر مواقع برای بازارهای صادراتی، از نوع لمینتی تولید میشوند. اگرچه در بازارها داخلی نیز شاهد حمل و نقل میوه ها با کارتن هستیم اما در نوع صادراتی آن کیفیت اندکی متفاوت تر خواهد بود که در این مقاله بیشتر به نوع و ترکیب آن اشاره میکنیم.

یک بسته بندی مناسب برای انار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کارتن بسته بندی انار برای آن که بتواند محصول را به کشور مقصد سالم برساند می بایست دارای یکسری از ویژگی ها باشد که در ادامه هر یک را به هم بررسی خواهیم کرد.

حمل و نقل انار با بسته بندی های چوبی و پلاستیکی در بازارهای داخلی شاید زیاد جالب نباشد. در بازارهای میوه و تره بار ممکن است بار در پک های کارتنی بدون چاپ ساده یا کارتن پلاست ها در میان حجره ها جابجا شود اما در بحث صادرات ماجرا متفاوت است.

برای محصولاتی که قرار است به سایر کشورها صادر شوند بهتر است در کنار کیفیت محصول بسته بندی که انتخاب میشود هم کیفیت داشته و هم از شکل ظاهری جذاب تری داشته باشد.

کیفیت بسته بندی های کارتنی با متریالی که برای تولید آنان استفاده میشود رابطه مستقیم دارد. معمولا برای بسته بندی های صادراتی از کارتن دایکاتی سه لایه و پنج لایه استفاده میکنند تا وزن محصولی مثل انار را بتواند تحمل کند.

حال نوبت به شکل ظاهری و طراحی محصولات میرسد. بسته بندی هایی که برای صادرات استفاده میشوند، توصیه میشود برای بهتر دیده شدن از نوع چاپدار و لمینتی باشند. کارتن های لمینتی که محصول نهایی چاپ افست است طرح و رنگ را خیلی واقعی و شفاف تر نشان میدهند و محدودیتی در چاپ طرح و رنگ ندارند.

مرتبط بخوانید: بهترین بسته بندی میوه و صیفی جات چیست؟

لازم به ذکر است که بدانید بسته بندی های کارتنی که چاپ افست رویشان انجام میگیرد میتوانند از خدمات پس از چاپ استفاده کنند. این خدمات شامل یووی، ورنی، سلفون، طلاکوبی و غیره میباشند که برای محصولاتی مثل میوه و صیفی جات اکثرا از سلفون استفاده میکنند تا محصولاتی که می خواهند درون سردخانه ها یا کانتینرهای یخچال دار بمانند پک هایشان دچار ترکیدگی نشود.

اینان از ویژگی های یک بسته بندی مناسب برای میوه و صیفی جات میباشد که قرار است به خارج از مرزهای کشورمان صادر شوند و به دست مشتریان برسند.

چگونه میتوان یک بسته بندی مناسب برای انار صادراتی تهیه کرد؟

همانطور که گفته شد بیش ترین بسته بندی هایی که برای صادرات اکثر میوه و صیفی جات استفاده میشود، پک های کارتنی میباشند. این بسته بندی ها نیز توسط کارتن سازی به تولید می رسند.

بنابراین برای تولید آنان میتوانید از طریق کارتن سازی ها اقدام کنید. کارتن انار با توجه به آن که قرار است تک ردیفه یا دو ردیفه درون بسته بندی چیده شود، برای آن کارتن سه لایه یا پنج لایه در نظر می گیرند.

اگر قرار باشد میوه ها دو ردیفه روی هم چیده شوند از کارتن های ۵ لایه استفاده میشود تا تحمل وزن محصول را داشته باشد، هم چنین برای آنکه میوه ها له نشوند از مقوای کرافت ما بین آنها استفاده میکنند.

در زمان چیده شدن میوه ها رو یکدیگر بهتر است از یک لایه منقسم یا جداکننده کارتنی میان آنها استفاه شود که این جدا کننده که به آن divider نیز می گویند از جنس کارتن دو لایه یا کاغذ کرافت با گرماژ بالا است، تا میوه ها در حین جابجایی و حمل و نقل له نشوند.

اینان تماما میتوانند اطلاعات تکمیلی باشند که یک کارتن سازی در اختیار دارد. بنابراین، برای انتخاب بسته بندی مناسب برای صیفی جات و میوه هایی مثل انار توصیه میشود از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه چاپ و بسته بندی کمک گرفت تا بار با خیال راحت و آسوده به کشور مقصد ارسال شود.

توجه داشته باشید برای خرید کارتن انار اول از همه جعبه سازی مورد نظر، نیاز به دانستن یکسری اطلاعات از سوی شماست که شامل: ابعاد، تیراژ، چاپ و خدمات پس از آن و مدل جعبه میباشد.

پس از دادن اطلاعات تکمیلی و تایید شدن طراحی نهایی تان طرحتان تقریبا یک هفته کاری زمان میبرد تا بسته بندی های سفارشی آماده گردد.

قیمت کارتن انار صادراتی به چه عواملی بستگی دارد؟

برای محاسبه قیمت، اطلاعاتی از جمله: ابعاد، تیراژ، ورق مصرفی، چاپ و خدمات پس از آن حائز اهمیت میباشد. قطعا جعبه بسته بندی انار صادراتی با نمونه های داخلی آن تفاوت دارد از این رو قیمت گرانتری نیز خواهد داشت.

ممکن است کارتن های بسته بندی که برای بازار داخل استفاده میشود، بدون چاپ باشد اما در نوع صادراتی به کشورهای مقصد حتما از کارتن لیمنتی با سلفون استفاده میکنند که این کارتن با المانی که برای جذابیتش استفاده شده است، هزینه تمام شده گرانتری دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *