جعبه و کارتن بسته بندی اسباب بازی / طراحی ، چاپ ، تولید

جعبه و کارتن بسته بندی اسباب بازی

جعبه و کارتن بسته بندی اسباب بازی یکی از نکات مهم و کلیدی در فروش بیشتر این محصولات می باشد، جعبه و کارتن اسباب بازی نه تنها برای بسته بندی و پوشش محصول بکار می رود، بلکه باید به نحوی سبب جذب مشتریان شود و کودکان، که خریداران اصلی این محصول هستند را به وجد بیاورد.

بسته بندی اسباب بازی و نکات کلیدی ساخت آن

جعبه اسباب بازی یک نوع مدل بسته بندی منحصر به خود می تواند باشد زیرا هر کدام از اسباب بازی ها چالش های گوناگونی را رقم می زنند و سازنده کارتن میتواند برای هر چالش، استراتژی مناسب با آن را در مدل جعبه به نمایش بکشد. اسباب بازی ها صرفاً متعلق به بچه ها هستند، پس جعبه های اسباب بازی باید با تفکر کودکانه، مضامین احساسی و گرافیک و چاپ جذاب، طراحی و ساخته شوند تا بتوانند نظر کودکان را به خود جلب نمایند.

اسباب بازی ها، جذاب ترین چیزی هستند که میتوانند بچه ها را خوشحال کرده و خاطراتی فراموش نشدنی در کودکی برایشان رقم بزنند و این امر نه تنها با یک اسباب بازی ایده ال بلکه با طراحی و تولید یک جعبه و کارتن منحصر به فرد محقق می شود.

جعبه و کارتن اسباب بازی باید برای کودکان ایجاد هیجان کرده و آنها را در اولین نگاه مجذوب خود کند و والدین را ترغیب به خرید نماید. اسباب بازی اگر درون پک قرار نگیرد در حین عرضه آسیب می بیند، همچنین یک اسباب بازی بدون جعبه به مشتریان حس دست دوم بودن منتقل می کند و تمایلی به خرید آن ندارند.

در این مقاله چند نکته کلیدی که هر تولیدکننده اسباب بازی برای کسب موفقیت در بازار فروش باید بداند و آنها را رعایت نماید، برایتان بیان می کنیم:

نوع جنس جعبه و کارتن اسباب بازی

در ابتدا باید گفت برای بسته بندی اسباب بازی بهتر است یک پک قابل بازیافت بکار برد. امروزه بحث محافظت از محیط زیست بسیار اهمیت داشته و مردم سعی در آموزش این موضوع به کودکان خود دارند و با خرید جعبه های اسباب بازی دوستدار محیط زیست، این آموزش را به شکل عملی به کودکانشان می دهند.

پس هر تولیدکننده باید به این موضوع توجه کرده و پک های سازگار با محیط زیست تهیه کند که جعبه های کارتنی و مقوایی گزینه خوبی در این مورد می باشند. مقواها یک لایه نازک هستند ولی کارتن ها از چند لایه تشکیل شده اند و ضخامت بیشتری نسبت به مقواها دارند.

جعبه های مقوایی برای بسته بندی اسباب بازی های سبک با ابعاد کوچک و کارتن ها برای پک کردن اسباب بازی های بزرگ استفاده می شوند.

کارتن هایی که در بسته بندی اسباب بازی ها بکار می روند اکثراً دولایه و سه لایه می باشند. هر صاحب محصول با توجه به وزن محصولش کارتن و جعبه مناسب را انتخاب و تهیه می نماید. جعبه های اسباب بازی در مدل های مختلف مانند کیبوردی، ته قفلی، درب دارویی، چهاردرب و انواع نمونه های خاص دیگر تولید می شوند.

ماندگاری و کیفیت بالا گزینه مهمی در تهیه جعبه اسباب بازی می باشد، تولید جعبه ای که در طول مسیر له و پاره نشود و اسباب بازی درونش آسیب نبیند بسیار مهم می باشد. مسلماً کودکان نیز علاقه ای به جعبه های دفرمه و له ندارند و بسته بندی های پلمپ و نو را می پسندند.

مرتبط بخوانید: سفارش کارتن بسته بندی و نکات قبل خرید را بدانید

سفارشی کردن جعبه اسباب بازی

سفارشی کردن جعبه یعنی ساخت و تولید بسته بندی اسباب بازی بر اساس نیاز کالا و مشتریان بازار هدف، اعمال میگردد. سلیقه تولید کننده و درج برند و نام آن بر روی جعبه و از این قیبل ها مواردی برای سفارشی کردن جعبه میباشند. یکی از راه های پی بردن دقیق تر به این کار، پرس و جو نمودن و دانستن نظر مخاطبان که همان کودکان هستند، متوجه شوید که چه نوع جعبه ای برای آنها جذاب بوده و آنها را به وجد می آورد. همچنین استفاده از پوشش های براق و مات که همان پوشش چاپ نامیده میشوند می تواند گزینه مناسبی در این زمینه جهت افزایش ظاهری جعبه باشد.

تولید جعبه اسباب بازی نزدیک به حس بچه ها

بچه ها دارای احساسات لطیف و زیبایی هستند، وقتی حرف کودکان می شود مطمئناً در ذهنمان انسان هایی با روحیات لطیف نقش می بندد، آنها اسباب بازی های مورد علاقه شان را قهرمانان خود دانسته و در ذهنشان با آنها زندگی می کنند و همچنین میتوانید به عنوان یک تولید کننده اسباب بازی ، جعبه را نزدیک به شخصیت های درونی کودکان طراحی کنید.

گاهی درج یک تصویر از اسباب بازی همراه با رنگهایی که برای کودکان آشناست می تواند کمک کننده باشد والدین نیز به دنبال خرید محصولاتی هستند که بچه هایشان را خوشحال کرده و به آنها احساس خوب منتقل کند.

بکارگیری تم مناسب در کارتن و جعبه اسباب بازی

بکارگیری تم به این معناست که می توان از شخصیت های کارتنی و رنگارنگی که بچه ها به خصوص کودکان نوپا را به خود جذب کرده استفاده کرد. بچه ها به دنبال تصاویر و زمینه های رنگارنگ و شاد هستند، استفاده از تم های رنگی که حس کنجکاوی کودکان را برانگیزد و آنها را تشویق به خرید نماید میتواند بسیار کمک کننده باشد.

طراحی جعبه اسباب بازی با محوریت کودکان

راه دیگری که با آن می توان جعبه های اسباب بازی را برای کودکان جذاب تر کرد طراحی هایی با محوریت ذهن و فکر کودکان می باشد، باید بدانید چه طرح هایی می تواند نیاز کودکان را تا حدودی برطرف کند یکی از مهمترین نکات در تهیه جعبه و کارتن اسباب بازی بازشدن آسان آن می باشد، جعبه باید به گونه ای باشد که هنگام بازکردن بچه ها را کلافه و سردرگم نکند، البته در کنار باز شدن راحت، پلمپ بودن بسته بندی اسباب بازی نیز دارای اهمیت زیادی می باشد.

همچنین در طراحی جعبه اسباب بازی قرار دادن یک طلق یا سلفون پنجره مانند بر روی بسته بندی که بتوان از طریق آن بخشی از محصول را مشاهده کرد برای کودکان جالب می باشد.

چاپ جعبه اسباب بازی

برای چاپ جعبه و کارتن اسباب بازی حد الامکان از رنگهای شاد و گرم استفاده کنید البته نوجوانان سلیقه ای متفاوت دارند و جعبه های تک رنگ برایشان جالبتر است. چاپی که معمولا برای جعبه های اسباب بازی بکار می رود افست نام دارد انجام این چاپ بر روی مقواها وضوح بالایی دارد. در مورد کارتن ها باید گفت مقوایی که چاپ افست بر آن درج شده را روی کارتن می چسبانند که با این کار، کارتن لمینت می شود. کارتن لمینتی ۲ لایه و ۳ لایه را برای بسته بندی اسباب بازی هایی با وزن بیشتر از یک کیلو استفاده می کنند.

مرتبط بخوانید: انواع چاپ بسته بندی محصولات

گرافیک و تصاویر جذاب بر روی جعبه اسباب بازی

اگر شما یک تولیدکننده اسباب بازی هستید باید موارد بصری را هنگام تهیه جعبه در نظر داشته باشید استفاده از گرافیک بالا و تصاویر دو یا سه بعدی برای نوجوانان و کودکان هیجان انگیز می باشد، گرافیک با وضوح بالا و چشم نواز با تکنیک های چاپی میسر می گردد.

استفاده از خدمات چاپ مانند سلفون، یووی، برجسته سازی، طلاکوب، نقره کوب و بسیاری موارد دیگر در خاص شدن جعبه اسباب بازی تأثیر دارد.

حمل آسان نکته ای مهم در تولید جعبه اسباب بازی

جعبه اسباب بازی باید به راحتی قابل حمل باشد، حمل و نقل آسان یکی از مواردی است که در جذب مشتری نقش دارد، برای راحتی در جابجایی، اضافه کردن دستگیره، انتخاب جعبه و کارتن سبک و با وزن کم، تهیه جعبه ای با ابعاد و سایز مطابق با اسباب بازی میتواند کمک کننده باشد.

مطالعات نشان داده که نحوه حمل محصول و سهولت در جابجایی آن یکی از مهمترین عواملی است که مشتریان هنگام تصمیم گیری در خرید به آن توجه می کنند و چه بسا این موضوع، گزینه ای تعیین کننده در خرید محصول باشد.

با افزایش سطح رقابت در بازار تولید و فروش اسباب بازی، برندهای مطرح کیفیت بسته بندی خود را بالا برده تا مشتریان را جذب کنند، متقاعد کردن کودکان برای خرید یک اسباب بازی، کاری دشوار است که یک جعبه و کارتن مانند یک فروشنده خاموش باید از پس آن بربیاید.

شاید خرید جعبه اسباب بازی با در نظر گرفتن متریال هایی که بیان شد به نظر گران بیاید ولی باید گفت تهیه یک کارتن اسباب بازی زیبا و جذاب اولین و مهمترین گزینه در بالا بردن آمار فروش می باشد.

قیمت جعبه اسباب بازی را با در نظر گرفتن نوع و ابعاد جعبه و کارتن، چاپ و خدمات پس از چاپ و تیراژ محاسبه می کنند بنابراین، یک قیمت مشخص و معین برای جعبه های اسباب بازی وجود ندارد و قیمت آنها با توجه به نوع بسته بندی تعیین و اعلام می شود.

جعبه های اسباب بازی که حاوی طرح های مشتری مدار، تم هایی مطابق با احساسات کودکان، امکان حمل آسان، چاپ های رنگی همراه با برند تولید کننده و تصاویر جذاب هستند، بدون شک در ایجاد برندینگ و جذب مشتری نقش مؤثرتری دارند.

شرکت زرین کارتن با رعایت و بکارگیری تمامی موارد ساخت و طراحی جعبه اسباب بازی، انواع این جعبه ها را تولید میکند که رضایت مشتریان را نیز به همراه داشته برای دیدن نمونه های تولیدی و همچنین جهت اخذ راهنمایی از مشاورین فروش این شرکت می توانید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده تماس حاصل نمایید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *