جعبه و کارتن بسته بندی لنت خودرو از طراحی تا تولید

کارتن بسته بندی لنت ترمز خودرو

جعبه و کارتن بسته بندی لنت خودرو در انواع سینگل (۲ لایه) لمینتی و سه لایه تولید میشود و در بعضی مواقع از ۵ لایه استفاده میگردد.

چرا برای لنت ترمز از کارتن استفاده میکنند؟

جعبه و کارتن بسته بندی لنت خودرو به دو شکل کارتن لمینتی و فلکسویی تولید میشود. این قطعه یکی از پرکاربردترن قطعاتی است که در اتومبیل استفاده میشود که در فرآیند توقف و ترمز گیری بسیار حائز اهمیت است که در ادامه کارایی و انواع هر کدام را با یکدیگر بررسی میکنیم.

کارتن لنت معمولا سینگل یا سه لایه میباشد. در مدل سینگل حتما باید آن را لمینت کرد ولی کارتن سه لایه را میتوان در دو حالت فلکسویی و لمینتی به تولید رساند.

کارتن لنت فلکسویی

با توجه به افزایش تولیدات ماشین و اتومبیل ها و همچنین تقاضای خریدشان، نیاز لوازم یدکی نیز روند صعودی دارد. از آنجایی که لنت ترمز یک کالای مصرفی است، میبایست سر زمان های مناسب آنها را تعویض کرده تا از خسارات ناشی از آن جلوگیری شود.

کارتن و جعبه بسته بندی به دلیل وزن سبکی که دارد، بهترین گزینه برای بسته بندی لنت ترمز میباشد. اکثرا برای لنت خودرو بسته بندی هایی در مدل های کیبوردی، لنتی و ته قفلی استفاده میشود.

اگر نوع لمینتی مدنظر باشد لازم است برای آن طراحی سفارشی نیز در نظر گرفته شود اما در صورت فلکسویی بودن جعبه، حدالامکان میتوان نام تجاری کسب و کار مربوط را روی کارتن بسته بندی چاپ کرد.

امروزه با افزایش اتومبیل و ماشین در سطح کشور، نیاز به تولید قطعات یدکی و صنعتی خودرو نیز بیشتر شده است. لنت ها با مدل های متفاوتی که دارند برای خودرو هایی نظیر: ال ۹۰، ۲۰۶، پراید، پژو، سمند، کویک، تیبا، ۲۰۷ و غیره و هم چنین برای مصارف صنعتی مثل تراکتور و از این قبیل ها نیز استفاده میشوند. به همین دلیل بسته بندی که برای این نوع محصولات تولید میشود می بایست مقاوم و با دوام باشند.

علت استفاده از کارتن لنت های لمینتی چیست؟

جعبه و کارتن بسته بندی لنت ترمز خودرو در دو نوع فلکسویی و لمینتی به تولید میرسد. این جعبه ها را میتوان در انواع سه لایه یا سینگل فیس تولید نمود.

همانطور که که در تصویر مشاهده می کنید، نوع لمینتی آن با نام برند و مدل خودرو چاپ شده است و کارتن نیز از ظرافت بیشتری نسبت به کارتن فلکسویی برخوردار میباشد.

جعبه لنت لمینتی

البته تولیدات کارتن لنت بستگی به نظر تولید کننده دارد، به این شکل که تولید کننده تصمیم میگیرد که برای لنت های تولید شده و کارتن فلکسویی انتخاب کند یا لمینتی.

از آن جایی که کارتن های لمینتی حاصل فرآیند چاپ افست میباشند، محدودیتی در طرح و رنگ نداشته و هم چنین میتوان از خدمات پس از چاپ مثل طلاکوبی، برجسته سازی، یووی موضعی و غیره استفاده کرد.

همانطور که در مقاله اشاره شد، بهترین بسته بندی هایی که میتوان برای لنت استفاده کرد، جعبه کارتنی میباشد. این جعبه ها از لنت به خوبی محافظت کرده و آنها را سالم به دست مشتریان میرساند. برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با واحد فروش شرکت زرین کارتن میتوانید از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *