کارتن دایکاتی – خرید جعبه دایکارتی آماده با نمونه

کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی از انواع بسته بندی هایی است که توسط دستگاه های دایکات برش می خورند. این کارتن های بسته بندی به دلیل آن که توسط قالب های خاص برش می خورند و شکل شکیل تر و تمیزتری دارند، برای انواع محصولات داخلی و خارجی تولید میشوند.

کارتن دایکاتی چیست؟

کارتن دایکاتی به بسته بندی هایی گفته میشود که توسط دستگاه های مخصوص اینکار، دایکات خورده و شکل زیباتری به ظاهر جعبه میدهند. دایکات به معنای برش با دستگاه های مخصوص است. دایکات فکی، پینگ پنگی و روتاری از انواع دستگاه های دایکات است که بسته بندی محصولات مختلف توسط آنها برش میخورند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه درباره تفاوت کارتنهای دایکاتی و کارتن های عادی بگوییم؛ فرقشان تنها در ظاهرشان میباشد.

کارتنهای دایکاتی شکل مرتب تری دارند، به گونه ای که لبه های کارتن به صورت هلالی تر و مرتب تر بوده و توسط دستگاه های دایکات شکل بهتری پیدا میکنند.

اما کارتن های عادی که بیشتر موارد برای کارتنهای پستی، اسباب کشی و کارتن مادر محصولات استفاده میشوند، توسط خط و چاک برش خورده و لبه های تیزتری نسبت به بسته بندی های دایکاتی دارند.

کارتنهای دایکاتی علاوه بر آن که توسط دستگاه های دایکات برش میخورند، برای اشکال مختلف نیز استفاده میشوند. مدل های کیبوردی، ته قفلی، کشویی، درب دارویی و غیره همگی میتوانند دایکاتی باشند و اکثرا جعبه های چهاردرب از انواع کارتن معمولی می باشند. این کارتنها انواع متفاوتی دارند که تصاویر زیر مشاهده میکنید.

کارتن میوه صادراتی و دایکاتی

خرید کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی میتواند برای انواع محصولات داخلی و صادراتی تولید شود. برای خرید بسته بندی کارتنی دایکاتی ابتدا لازم است که پروسه تولید کارتن انجام گیرد.

تولید جعبه دایکاتی نیازمند داشتن قالب میباشد. ابتدا قالب موردنظر تولید میشود و بعد از آن توسط این قالب ها که روی دستگاه دایکات موردنظر نصب شده و کار برش را انجام میدهند.

قیمت کارتن دایکاتی به عواملی مثل: ابعاد، تیراژ، نوع ورق مصرفی، چاپ و مدل بسته بندی بستگی دارد. به دلیل داشتن قالب و کلیشه موردنظر هر کارتن اندکی هزینه نسبت به کارتنهای عادی بالاتر میباشد.

توجه داشته باشید اگر قصد سفارش و خرید بسته بندی های دایکاتی را برای محصولات خود دارید، تنها در اولین سفارش هزینه قالب و کلیشه را پرداخت میکنید و برای سفارشات بعدی هزینه برای قالب نخواهید داشت و فقط برحسب تیراژ موردنیازتان هزینه پرداخت میکنید.

کارتن دایکاتی آماده

کارتنهای بسته بندی دایکاتی معمولا باید سفارش داده شوند و طبق ابعاد و مدل موردنظر مشتری تولید گردند. البته برخی از کارتنهای دایکاتی نیز برای انواع جعبه های پستی تولید می شوند که محصولات درون آن قرار گرفته و ارسال می شوند.

این کارتنها قالب های از پیش تولید شده دارند چرا که دارای ابعاد عمومی هستند که شکل مرتب تری نسبت به کارتن های پستی ساده و چهار درب دارند که قطعا مشتری پسند تر هستند.

اگر دارای ابعاد و مدل خاص برای محصولات خود هستید، میتوانید به کارتن سازی موردنظر سفارش دهید و پس از تولید قالب و کلیشه تان مرحله تولید آغاز شده و پس از اتمام مراحل و تاییده نهایی از سوی مشتری تحویل داده میشود.

کارتنهای دایکاتی در انواع فلکسویی و لمینتی تولید میشوند. کارتن های فلکسویی همان کارتن های ساده هستند که میتوانند چاپدار و بدون چاپ باشند. اما کارتن های لمینتی دارای چاپ میباشند که بسیار زیبا بوده و ظاهری جذاب دارند. کارتن های لمینتی همراه با فرآیند لمینت میباشند که طرح و رنگ روی یک پوستر مقوایی چاپ خورده و توسط دستگاه های مخصوص روی کارتن درج گشته و بعد از آن کات می خورند.

کلام پایانی

شرکت کارتن سازی زرین کارتن در حوزه چاپ و بسته بندی سالها در حال فعالیت میباشد. این شرکت با برندهای مطرحی همچون لیمون، مادیران، سافلوریا، محک و غیره افتخار همکاری را داشته است. شما تولیدکنندگان عزیز میتوانید برای مشاوره رایگان درباره کارتن بسته بندی مدنظرتان از کارشناشان فروش ما اطلاعات کسب کنید و در صورت تمایل ثبت سفارش انجام دهید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *