انواع بسته بندی پسته برای صادرات

انواع بسته بندی پسته برای صادرات

انواع بسته بندی پسته برای صادرات معمولا در مدل های مقوایی و کارتنی وجود دارند. این بسته بندی ها می توانند برای وزن های کم پسته در نوع مقوایی و در وزن های بالا به شکل بسته بندی کارتنی تولید شوند.

چه بسته بندی هایی برای پسته تولید میشوند؟

انواع بسته بندی پسته برای صادرات شامل جعبه مقوایی و کارتنی میباشند. البته سایر ظروف بسته بندی پسته شامل ظرف های شیشه ای، فلزی، پلاستیکی هستند که در بازار به چشم میخورند.

اما بیشترین پک هایی که برای پسته و صادرات آن استفاده می گردد، جعبه و کارتن است. جعبه های مقوایی میتوانند به گونه ای طراحی شوند که تا وزن ۲ کیلوگرم را تحمل کنند اما برای وزن های بیشتر می بایست از کارتن بسته بندی استفاده کرد.

از آن جایی که پسته چز دسته محصولات و خشکبار صادراتی محسوب میشود، باید پک هایی که برای آنان به تولید میرسد در بالاترین کیفیت + طراحی های زیبا و جذاب باشد تا بتواند مشتریان زیادی را ترغیب به خرید کرده و در این صورت آمار فروش را بالا ببرد.

جعبه های مقوایی که برای خشکبار از جمله پسته تولید میشوند، در گرماژهای بالا به تولید می رسند و طرح و رنگی که به واسطه چاپ افست روی آنها چاپ میشود جعبه را از قبل زیباتر و جذاب تر میکند.

کارتن های پسته نیز در انواع لمینتی و فلکسویی تولید میشوند. مدل لمینتی آن بیشتر برای صادرات مورد استفاده قرار می گیرند البته در مواردی که قرار است در بازارهای داخلی نیز عرضه شود از کارتن لمینتی استفاده میکنند.

در نظر داشته باشید کارخانه جات فعال در زمینه بسته بندی های مقوایی و کارتنی خشکبار نظیر پسته می بایست بهترین متریال تولیدی را برای ساخت کارتن خشکبار صادراتی تهیه کنند تا فروش و برندینگ محصولات به درستی در بازار داخلی و خارجی انجام گیرد.

طراحی و تولید جعبه پسته

اول از همه باید بگوییم که پسته در شکل های مختلفی تولید میشود. پک پسته در انواع کارتنی و مقوایی ساخته می شوند. همانطور که گفته شد مدل مقوایی برای حجم و وزن های کمتر از ۲ کیلوگرم و مدل کارتنی که شامل کارتن کیبوردی، تلسکوپی، ته قفلی یا چهاردرب میباشد، برای مدل های کیلویی و بیشتر از وزن ۲ کیلو استفاده میشود.

طراحی و دیزاین جعبه پسته از آنجایی که در اکثر مواقع به کشورهای دیگر صادر می گردد، در بهترین شکل انجام میگیرد.

جعبه های پسته چه در نوع مقوایی و چه در مدل کارتنی لمینتی هستند که حاصل چاپ افست میباشد. این چاپ از نظر طرح و رنگ محدویت نداشته و با خدمات پس از چاپی مثل: طلاکوبی، برجسته سازی نوشته ها، سلفون، یووی موضعی و غیره میتواند زیبایی دو چندانی را به جعبه و کارتن بسته بندی ببخشد تا در فروش آنان تاثیرات شگرفی بر جای خواهد گذاشت.

قیمت بسته بندی چگونه محاسبه میشود؟

هزینه بسته بندی پسته به عواملی مثل: ابعاد، نوع ورق مصرفی، تیراژ، چاپ و خدمات پس از آن بستگی دارد. توجه داشته باشید که هرچه المان های پس از چاپ در تولید یک بسته بندی بیشتر استفاده شود، قیمت تمام شده نهایی نیز بالاتر میرود.

درست است که هزینه یک کارتن لمینتی خشکبار با خدمات چاپی مثل سلفون نسبت به نوع فلکسویی آن بیشتر باشد، اما هیچگاه نمیتوان تاثیری که جذایت و طراحی روی مشتری می گذارد را نادیده گرفت.

پسته بسته بندی شده چه مزایایی دارد؟

سوالی که پیش می آید آن است که پسته بسته بندی شده چه مزایایی میتواند داشته باشد؟ آیا لازم است تمامی خشکبار را بسته بندی شده به بازار عرضه کرد؟

در جواب این سوالات باید گفت درست است که در بازار، خشکبار به درستی بسته بندی نشده و ممکن است به شکل فله ای مشاهده شود اما نوع پک شده آن حس ارزشمندی کالا را به مشتری القا میکند و به وی این پیام را منتقل میکند که استفاده از این کالا بدون ریسک است چرا که در نهایت بهداشت بسته بندی شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی محاسبه قیمت، ترکیب بندی و در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با کارشناسان فروش کارتن سازی زرین کارتن تماس حاصل فرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *