کارتن خشکبار

کارتن خشکبار

کارتن خشکبار و آجیل تنوع بسیاری ار لحاظ طراحی، سایز و چاپ دارند. از آنجایی که خشکبار نیز یکی دیگر از مواردی است که صادرات پرسودی دارد، خلاقیت در طراحی بسته بندی های آن اهمیت زیادی خواهد داشت.

کارتن صادراتی خشکبار

کارتن خشکبار از انواع بسته بندی هایی است که برای آجیل همانند: گردو، بادام، فندوق، پسته، کشمش و غیره استفاده میگردد. ایران کشوری است که بسیار در کشت و برداشت خشکبار غنی بوده و وفور این محصولات بسیار است. به همین دلیل سهم انبوهی از این نوع محصولات به کشورهای دیگر همانند: عراق، ترکیه، ارمنستان، مالزی و گرجستان و سایر کشورهای دیگر صادر میگردد.

برای شناخته شدن اسم و رسم شرکتها و کارخانجایی که آجیل و خشکبار ایرانی تولید میکنند، بسیار مهم است که کارتن و بسته بندی هایی که قرار است آجیل درونشان قرار گیرد، از نظر ظاهری بسیار جذاب و قابل قبول باشد.

حال سوال این است کارتن های بسته بندی که برای صادراتی استفاده میشوند باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سوال توصیه میشود تا انتهای مطالب ما را همراهی کنید.

مرتبط بخوانید: انواع بسته بندی پسته برای صادرات

طراحی کارتن آجیل و خشکبار

کارتن خشکبار و آجیل  با توجه به امر صادراتی بودنشان بهتر است بسیار یونیک و زیبا باشند. کارتن خشکبار در انواع جعبه و کارتن مادر به تولید میرسند. جعبه های مقوایی برای محصولاتی تا حدود ۲ کیلوگرم و کارتن های مادر تحمل وزنی تا ۱۰ کیلو را خواهند داشت.

بسته بندی اینگونه محصولات در دو نوع افست و فلکسو میباشند که جعبه های کارتنی فلکسویی برای فروش عمده در بازراهای داخلی اما جعبه مقوایی و کارتنی لمینتی برای صادرات مورد استفاده قرار میگیرند.

مواردی که جز دسته مواد غذایی قرار میگیرند در اروپا استاندارد بالایی دارند که این استانداردها هم برای کیفیت خود ماده میباشند و هم درباره بسته بندی آن است. اگر میخواهید پسته یا انواع آجیل را در اندازه های یک بار مصرف و برای استفاده روزانه بفروشید، میتوانید از جعبه های مقوایی که در ابعاد کوچکتر طراحی میشوند، استفاده کنید.

معمولا برای تولید این جعبه ها از مقوای ایندربرد استفاده میشود زیرا این مقوا با نام مقوا بهداشتی نیز شناخته شده است و برای محصولات غذایی، آجیل و خشکبار استفاده میگردد.

چاپ افست فرآیند لمینت را با خود به همراه دارد. در اکثر مواردی که برای صادرات استفاده میشوند دارای طرح و رنگ های زیبا میباشند که با لایه ای ار سلفون براق یا مات کاور شده است و نوشته ها و برند تولیدکننده با شیوه جذاب طلاکوبی و برجستخ سازی دارد. اینان از خدماتی هستند که چاپ افست به همراه دارد و باعث میشود زیبایی بسته بندی شما دوچندان گردد.

نکات نگهداری آجیل و خشکبار

توصیه میشود که آجیل و خشکبار در پک های کارتن یو مقوایی نگهداری شوند چرا که در ظروف پلاستیکی ممکن است واکنش نشان دهد و به محصول آسیب برساند.

دقت کنید در زمینه و آجیل از کارتنهای با کیفیت درجه یک استفاده کنید زیرا اینگونه محصولات بو را خیلی زود به خود جذب میکنند و از کارتن و جعبه بازیافتی برای بسته بندی هایشان استفاده کنید حتما بوی نامطبوعی به خود خواهد گرفت.

همچنین برای کارتن های مادر بهتر است از کارتن سه لایه یه به نسبت وزن محصولات کارتن ۵ لایه استفاده کنید زیرا با مقاومت خوبی که دارند محصولات را از جابجایی تا رسیدن به دست مشتری سالم میرسانند.

آجیل و خشکبارهایی که پوست کنده هستند خیلی سریعتر از آجیل های با پوست خراب میشوند، بهتر است برای این موارد از کراتن های درجه یک با سلوفن استفاده شود چرا که مدت زمان طولانی تری درون یخچال ها باقی بمانند و برای ماندگاری بالاتر از کارتن و جعبه سلفون دار استفاده میکنند.

کلام پایانی

شرکت کارتن سازی زرین کارتن با بیش از یک دهه تجربه در زمینه چاپ و بسته بندی، بهترین بسته بندی های صادراتی را اعمم از جعبه و کارتن های بسته بندی خشکبار را طراحی و تولید مینماید. این جعبه و کارتن های بسته بندی با ویژگی هایی که از نظر کیفیت و شکل ظارهی دارند مناسب بازارهای صادراتی میباشند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *