جعبه بسته بندی لبنیات ماست، کره، شیر، خامه، کشک و غیره

جعبه بسته بندی لبنیات

جعبه بسته بندی لبنیات، به طور مداوم با پیشرفت فناوری و دستگاه‌های صنعت کارتن سازی و جعبه سازی توسعه می‌یابد، تا اشکالات بسته بندی های قبلی رفع و بهترین نوع بسته بندی به صورت ۱۰۰ درصد بهداشتی در اختیار مشتریان قرار گیرد. آیا می‌توان برای بسته بندی انواع لبنیات از سینی های مقوایی و کارتنی استفاده کرد؟ آیا طراحی بسته بندی های لبنیات برای کسب و کار ها سودی دارد؟ چه نوع جعبه‌ ای می تواند از لبنیات در فصل گرما، محافظت کند؟ کارتن های مادر لبنیات در کنار نفوذ ناپذیر بودن در برابر نم و رطوبت، چه ویژگی های دیگری باید داشته باشند؟

با ما همراه باشید تا در ادامه با حساس ترین جعبه صنعت بسته بندی که می‌بایست آنرا در محیط عاری از هرگونه آلودگی تولید کرد، آشنا شوید.

الزامات ضروری جعبه بسته بندی لبنیات

از آنجایی که میلیارد ها انسان از سراسر جهان، پیر، جوان، مرد، زن و بچه برای پاسخ به نیاز‌های ضروری بدن خود، ناگزیر اند، روزانه چندین مرتبه از لبنیات و فرآورده‌های لبنی از جمله خامه، ماست، شیر، کره، کشک، دوغ، پنیر و غیره استفاده کنند، این بدان معناست که تقاضا برای محصولات لبنیِ تازه و با کیفیت به طور مستمر وجود دارد.

محصولات لبنی در دسته فرآورده‌های غذایی بسیار حساس از سوی مقامات دولتی و سازمان های ناظر بر محصولات لبنی شناخته می‌شوند، به خصوص شیر و پنیر که ماندگاری کوتاهی هم دارند، بنابراین همگی به یک بسته بندی ایمن، بدون دخالت دست و با کیفیت نیاز دارند تا دچار آلودگی‌های محیطی نشده و افراد را در هنگام تماس و استفاده از آنها در معرض آسیب قرار ندهند.

از دیدگاه دنیای امروز که به سلامت افراد، در تولید انواع جعبه بسته بندی لبنیات بسیار اهمیت می‌دهد، در نظر گرفتن موارد زیر در تولید آنها بسیار ضروری ست.

  • حفاظت بهینه

بسته بندی‌های لبنیات، به غیر از بسته بندی پلاستیکی و شیشه ای در مدل های مختلفی قابل تولید اند. اما باید بدانید که بسته بندی پلاستیکی و شیشه‌ای هر دو در صورت دور ریز صدمات بسیار زیادی به محیط زیست وارد می‌کنند.

در این قسمت می‌خواهیم در مورد تنها بسته بندی که می توان با آن همه محصولات لبنی را توزیع کرد، صحبت کنیم، به این بسته بندی کارتن مادر گفته می‌شود که از آن در حین حمل و نقل و جابه جایی محصولات لبنی مانند خامه، بستنی ، دوغ و غیره به انواع فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها بسیار استفاده می شود.

یکی دیگر از خلاقانه ترین بسته بندی های جدید صنعت بسته بندی، سینی‌های مقوایی و کارتنی هستند که به دلیل چیدمان منظم و مرتبی که دارند برای بسته بندی فرآورده‌های لبنی مانند ماست و شیر به صورت تکی و در سایز های مختلف می‌توان از آنها بهتره برد. هر دو بسته بندی نام برده شده در برابر هر آب و هوا با شرایطی کاملا بهینه قابل اعتماد اند.

  • استاندارد‌های بهداشتی

استاندارد‌های ویژه‌ای برای هر دو بسته بندی کارتن مادر و سینی کارتنی و مقوایی تعریف شده که عبارتند از:

  • قابلیت بازیافت پذیری
  • افزایش طول عمر نگهداری از محصولات
  • کاهش ضایعات محیط زیستی

متریال اولیه جعبه های کارتنی، کارتن سینگل فیس با فلوت نوع e می‌باشد و در تولید جعبه‌های مقوایی همگی از مقوای کرافت یا ایندربرد که دارای مهر و نشان استاندارد هستند، استفاده می‌شود.

  • بسته بندی مرتب

سینی های کارتنی و مقوایی، علاوه بر حمل و جابه جایی ایمن محصولات لبنی، به خصوص شیر و دوغ که نسبت به خامه، کره، پنیر و غیره سنگین‌تر هستند، به خریدار این امکان را می دهند تا با نظم خاص خودِ سینی ها، محصولاتشان را بچینند تا در حین انتقال به مقصد دیگر به دلیل آسیب‌های احتمالی مانند تکان خوردن های پی در پی، سر ریز یا دچار تغییر در طعم نشوند.

تصور کنید، مشتری می‌خواهد از فروشگاه شما، ۲۰ عدد یا بیشتر ماست، شیر یا دوغ بخرد، اما هیچ برند یا طرح خاصی از تولید کننده آن، روی بسته بندی درج نشده باشد، در این صورت، مشتری هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اعتبار محصول به دست نخواهد آورد و همین باعث می‌شود تا او هیچ علاقه‌ای به خرید از فروشگاه شما پیدا نکند. وقتی چنین اتفاقی در بلند مدت روی دهد، باعث می‌شود رفته رفته مشتریان زیادی را از دست بدهید.

چاپ بسته بندی‌های لبنیات چگونه است؟

کارتن بسته بندی لبنیات

معمولاً کارتن های مادر و سینی مقوایی و کارتنی به شکلِ بدون چاپ، چاپ دار و جعبه لمینتی تولید و عرضه می‌شوند. کارتن بسته بندی‌ لبنیات بدون چاپ بدین صورت بوده که هیچ طرح و نقشی بر آنها اعمال نمی‌شود و کاملا ساده ارائه میشوند.

اما می‌توان برای هر دو بسته بندی کارتن مادر و سینی کارتنی و مقوایی از دو تکنیک چاپ فلکسویی و لمینت ( چاپ افست ) استفاده کرد. چاپ افست برای آن دسته از تولید کنندگانی که می خواهند شاهد فروش انفجاری محصولات لبنی خود باشند، میتواند به عنوان بهترین گزینه انتخاب و روی کارتن و سینی‌ها اعمال شود.

در بحث بسته بندی خانواده بزرگ لبنیات، برای هر عضو تفاوتی وجود دارد؟

  • شیر

شیر، این ماده غذاییِ سرشار از پروتئین، برای هر سنی ضرورت مصرف دارد و زمانی که به درستی بسته بندی نشود، به راحتی طعم و آلودگی‌های محیطی جذب می‌کند.

کسب و کا‌ر‌های متقلب زیادی هستند که از فرصت بسته بندی بدون چاپ استفاده و شیر های فاسد را در بازار توزیع می‌کنند. اینجاست که اهمیت استفاده از سینی‌های کارتنی و مقوایی به دلیل  بارکد بهداشتی و قابلیت سفارشی سازی با هزینه خیلی کم مورد توجه قرار می‌گیرد، شما می‌توانید با استفاده از یک تصویر صحیح بر روی یکی از سینی‌های کارتنی و مقوایی، علاوه بر چاپ نام برند و نشان تجاریتان به طعم و رایحه لبنیات ( شیر، ماست، بستنی، کره و غیره) تولیدی کسب و کارتان اشاره نمایید. وقتی به این اندازه برای شکل ظاهری بسته بندی ارزش قائل شوید، خیلی زود حس آرامش و اعتماد افراد زیادی را جلب و آنها را به خرید و سفارش از خود ترغیب خواهید کرد.

  • ماست

ماست از جمله فرآورده‌های لبنیاتی ضروری در آشپزخانه هر مادر ایرانی است، زیرا خواص زیادی داشته و سرشار از پروتئین و انواع ویتامین ب B است. اگر چه برای توزیع تکی ماست، آن را همیشه درون بسته بندی پلاستیکی عرضه می‌کنند، اما برای بسته بندی ۲۰ عدد ماست، تنها بسته بندی سینی کارتنی و مقوایی وجود دارد. با این بسته بندی نه تنها به عنوان بهترین نگهدارنده از وزن تمام ۲۰ عدد ماست محافظت می‌شود، بلکه در طول مسیر از تخمیر شدن ماست نیز جلوگیری خواهد شد.

  • کره

سالانه ۱۰ میلیون تن کره در دنیا تولید می‌شود و همانطور که می‌دانید این فرآورده لبنی سرشار از انرژی و ویتامین آ A، از خامه شیر یا ماست ساخته می‌شود. برای کارتن بسته بندی لبنیات کره به صورت صنعتی برای عرضه در فروشگاه‌ها همیشه از سینی کارتنی از جنس سینگل فیس با فلوت نوع e استفاده می‌شود و گاهی هم از کارتن سه لایه بهره گرفته شده است.

  • خامه

خامه فرآورده غلیظ چربی شیر است و از آن برای طبخ انواع سوپ، سس، انواع خورشت و کیک استفاده می‌شود. از آنجایی که خامه حاوی درصد بالایی از چربی شیر می‌باشد، بنابراین بسیار مستعد فاسد شدن است و اگر به درستی در کارتن‌های مادر که در اوایل قرن بیستم استفاده آن بسیار پرطرفدار شد، بسته بندی نشود، خیلی زود طعمش تغییر می‌کند. جعبه مادر مخصوص خامه دارای ویژگی‌هایی از جمله مقاومت در برابر عبور نور، انتقال اکسیژن و هرگونه آلودگی میکروبی هستند. خامه های چیده شده در قسمت پایین جعبه با یک مقوای ایندربرد بهداشتی در وسط کارتن، در جای خود محکم می‌شوند.

جمع بندی

شما می‌توانید برای رسیدن به بهترین جعبه بسته بندی لبنیات از شرکت هایی که در زمینه کارتن سازی و جعبه سازی با تجربه هستند، مشاوره دریافت نمایید و سپس در مسیر ایده‌های خود، به روز ترین بسته بندی مخصوص لبنیات تولیدی کسب و کار خود را سفارش و خیلی زود دریافت نمایید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *