کارتن بسته بندی کشمش + بهترین نکات برای جذب بازار هدف

کارتن بسته بندی کشمش

کارتن بسته بندی کشمش تنوع بسیار زیادی از لحاظ طراحی، سایز و چاپ دارد، چرا که کالای درونش تنها محصولی است که در ایران برد صادراتی ۹۷ درصدی دارد.

ممکن است شما هم این نگرانی را مانند دیگر تولید کنندگان و فروشندگان کشمش داشته باشید که چه المان هایی روی بسته بندی کشمش لازم و ضروری هستند؟ آیا جعبه‌های کشمش نیز قابلیت سفارشی شدن را دارند؟ چه لزومی دارد حتما کشمش را درون جعبه قرار داد، نه مشما؟ آیا برای کشمش میتوان از بهترین بسته بندی خشکبار استفاده نمود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات و بیشتر را در مورد کشمش، این خوراکی خوشمزه در سبد مواد غذایی تمام مادرهای ایرانی را بیشتر بشناسید.

نگاهی کوتاه به تاریخچه کشمش

تاریخچه کشمش به زمان مصریان باستان برمی گردد، زمانی که مصریان اولین میوه خشک شده در اثر آفتاب را مزه کردند و از آن پس فهمیدند چقدر کشمش یا همان خشک شده میوه انگور نیز طعم شیرین و خوشمزه‌ای دارد. کشمش به طور خاص در کنار مصرف خوراکی، در نوشته‌های باستانی برای درمان برخی بیماری نیز ثبت شده که امروزه از آن به عنوان کنترل کننده دیابت، سرطان و فشار خون یاد می‌شود.

اهمیت بسته بندی کشمش

جعبه بسته بندی کشمش

استان زنجان قطب تولید کشمش است، زیرا حدود ۱۶ هکتار از اراضی های آن به کشت انگور اختصاص داده شده است. بنابراین، تولید کنندگان و فروشندگان زیادی در این استان خواستار خرید کارتن بسته بندی کشمش با کیفیت و با دوامی می‌باشند که از محصولاتشان در برابر هر گونه آلودگی و احتمال اکسید شدن، بخاطر آب و هوای مرطوب محافظت نماید.

به علاوه، با یک بسته بندی مناسب میتوان:

  1. از تغییر طعم کشمش جلوگیری کرد.
  2. با انتخاب یک بستر ( کارتنی یا مقوایی) مناسب میتوان از محیط زیست در مواقعی که جعبه دور انداخته می‌شود، محافظت کرد.
  3. طبق طراحی مد نظر مشتری میتوان خریداران، چه هموطنان کشورمان، چه مشتریان خارجی را ترغیب به خرید کرد.

انواع جعبه بسته بندی کشمش

کشمش را نیز مانند بادام، پسته، فندوق و غیره می توان در هر دو بسته بندی کارتنی و مقوایی قرار داد. برای کشمش‌های زیر ۱ کیلوگرم بهتر است همیشه از جعبه مقوایی، در مقابل برای کشمش هایی با وزن بیشتر، جعبه کارتنی را انتخاب کرد.

جعبه مقوایی کشمش

جعبه های مقوایی کشمش از نوع کشویی و ته قفلی درب دارویی می‌باشند که از مقوای بهداشتی ایندربرد ساخته می‌شوند. مقوای ایندربرد به دلیل داشتن یک لایه سلفونی، رنگ شفاف و درخشان و همچنین دو رو سفید بودنش، میتواند حتی توجه افرادی که بسیار روی خرید خشکبار به دلیل بسته بندی که دارند، حساس اند را جلب کند.

برخی خشکبار فروشی ها برای بسته بندی کشمش‌های خود از جعبه‌هایی استفاده می‌کنند که در ساختار آنها از مقوای پشت طوسی استفاده شده، اما این مقواها به دلیل داشتن طرفی که از مواد بازیافتی ساخته شده است، خیلی برای بسته بندی محصولاتی که مستقیماً با سلامت انسان در رابطه هستند، مناسب نیستند.

جعبه کارتنی کشمش

برای صادرات یا قرار دادن چند بچه جعبه کشمش داخل یک کارتن بزرگ، همیشه از کارتن‌های مادر، مدل چهار درب یا زیره رویه استفاده می‌شود. گزینه‌های انتخاب کارتن مادر هایی از جنس کارتن‌ سه لایه و پنج لایه با وزن‌های ۵، ۸ و ۱۰ کیلو می باشند که کارتن‌ ۵ لایه به دلیل ساختار مقاوم تری که دارند، میتوانند بچه جعبه‌های کشمش بیشتری را حمل و نقل نمایند.

طراحی و چاپ کارتن بسته بندی کشمش

کشمش خواهان زیادی دارد، به طوری که سالانه مقدار زیادی از این محصول به کشور‌های هلند، اتریش، لهستان، بلژیک، مجارستان، آلمان، ایتالیا و غیره صادرات می‌شود. پک این نوع محصول در گروه بسته بندی مواد غذایی میباشد.

شرایط طراحی و چاپ برای زمان صادرات کشمش، کمی حساس تر از عرضه آنها در بازار داخلی است، با اینحال، این بدان معنا نیست که کارتن و بسته بندی های داخلی از کیفیت ضعیت تری برخوردار هستند، اما برای صادرات محصولات توجه به هارمونی رنگ، برند، تنوع در طرح و تصاویر منحصر به فرد اهمیت بیشتری دارند.

برای طراحی کارتن بسته بندی کشمش دو نوع تکنیک چاپ افست و فلکسو قابل استفاده هستند که جعبه های فلکسویی برای فروش در بازار های داخلی و جعبه‌های افست لمینتی برای صادرات بهترین راه حل هستند. زیرا طیف گسترده تری از رنگ ها را پوشش می‌دهند و جلوه گری بیشتری به دلیل کیفیت چاپشان به طرح روی خود می‌دهند.

فرآیند لمینت بر روی کارتن های کشمش به این صورت است که ابتدا چاپ بر روی یک لایه نازک مقوا اعمال و سپس مقوای چاپ شده ( پوستر ) بر لایه بیرونی شیت کارتن چسبانده میشود و در نهایت با نام کارتن لمینتی شناخته میشود.

به هنگام سفارش جعبه‌های صادرات کشمش لازم است نوشته‌ها به زبان بین المللی ( انگلیسی ) و یا به زبان کشور مقصد درج شوند تا خریدار خارجی دریابد که برای او ارزش قائل هستید و سپس می بینید که خیلی زود ترغیب به خرید خواهد شد.

نکات نگهداری کشمش

توصیه می‌شود همیشه کشمش‌ها همچون سبز، زرد، مویز، تیفی و آفتابی را در پک‌های کارتنی یا مقوایی نگهداری کنید، نایلکس و نایلون از آنجایی که به راحتی در برابر نور دوام خود را از دست می دهند حتی میتوانند روی طعم و مزه کشمش خیلی زود تاثیر بگذارند.

 با اینحال برخی تولید کنندگان به صورت فله‌ای کشمش‌ها را با وزن ۸، ۱۰، ۱۲ ابتدا داخل بسته بندی اولیه مشمایی میگذارند و سپس درون کارتن‌های مادر جای میدهند.

قیمت تولید بسته بندی کشمش

قیمت تولید و خرید کارتن بسته بندی کشمش به عواملی همانند: ابعاد دقیق، نوع جعبه ( کارتنی یا مقوایی)، تیراژ، شیوه چاپی و عوامل دیگر بستگی دارد که همه آنها طبق درخواست مشتری انتخاب می‌شوند.

جمع بندی

امروزه بسیاری از کارتن سازی و جعبه سازی ها این امکان را فراهم کرده اند تا کسب و کار ها بتوانند بسته بندی مورد نظرشان را با طرح دلخواه خود و به صورت سفارشی شده خریداری نمایند. این بهترین فرصت برای کسب و کار های جدیدی است که می‌خواهند خودشان خالق بسته بندی کشمش تولیدیشان باشند.

اگر در مورد انواع طراحی و نوع جعبه‌ای که میخواهید برای بسته بندی کشمش انتخاب کنید، به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، میتوانید با کارشناسان زرین کارتن از صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *