کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی برای استفاده داخلی و صادراتی

کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی

کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی یکی از پر مصرف‌ترین بسته بندی ها به جهت سرانه مصرف ۴ کیلوگرمی رب گوجه فرنگی توسط هر خانوار است. بنابراین، کسب و کار‌هایی که به دنبال راه حلی برای جلب توجه افراد به خرید بسته بندی رب گوجه فرنگی تولیدیشان هستند می‌بایست علاوه بر توجه به کیفیت و بهداشتی بودن کارتن، به طراحی یک نمای منحصر به فرد برای جعبه نیز اهمیت دهند.

بسته بندی نایلون پلاستیکی چه مشکلی داشت که بسته بندی کارتنی جایگزین آن شد؟ برای صادرات رب گوجه فرنگی، به استفاده از چه المان هایی در طراحی بسته بندی آن نیاز است؟ کارتن‌های بسته بندی رب گوجه فرنگی در چند مدل قابل تولید اند و چه تفاوتی بین کیفیت هرکدام وجود دارد؟ آیا سفارش کارتن رب گوجه فرنگی برای کسب و کاری که تازه کار است، مقرون به صرفه می‌باشد؟ در این مقاله قصد داریم که در زمینه جعبه بسته بندی رب گوجه فرنگی و اهمیت آن در صنعت مواد غذایی، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم تا در هنگام سفارش این کارتن بسته بندی ضروری، اطلاعات دقیق داشته باشید.

اهمیت کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی

امروزه برند‌های بسیاری به تولید رب گوجه فرنگی مشغول هستند که تبرک، مهرام، چین چین، روژین، اویلا، فامیلا، دلپذیر و غیره از معروف‌ترین برند‌های تولید کننده رب گوجه فرنگی در کشور می باشند. سالانه ۱۷۵ هزار هکتار زمین تحت کشت گوجه فرنگی قرار می‌گیرد و به طور متوسط از هر هکتار ۴۰ تن آن برای تولید رب گوجه فرنگی استفاده می‌شود.

با توجه به سطوح چشمگیر مصرف رب گوجه فرنگی، بسته بندی آن نیز به مقوله بسیار حساسی تبدیل شده تا علاوه بر حمل و نقل آسانِ این محصول، تا حد زیادی با کمک قابلیت چاپ و طراحی تبلیغات و برندینگ یک شرکت تولیدی با رشد صعودی مواجه شود.

در این میان برنده کسی است که بهترین کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی را انتخاب کند، زیرا بسته بندی های مشمایی و قوطی فلزی نیز به نوعی بسته بندی شناخته می‌شوند، اما نایلون پلاستیکی ممکن است به راحتی پاره یا در فصل تابستان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و نبود محافظ برای نایلون ها؛ باعث تغییر در طعم رب‌ها گردد. همچنین قوطی‌های فلزی رب گوجه فرنگی نیز تا ۸۰ درصد به هنگام بار گیری و نقل و انتقال، حالتی فرو رفته یا غُر شده پیدا می‌نمایند که قطعاً هیچ فردی دوست ندارد چنین رب گوجه فرنگی را خریداری و استفاده نماید. اما با کارتن بسته بندی رب گوجه این اتفاق به هیچ وجه نمی افتاد، میپرسید چرا؟ در ادامه می خوانید.

انواع بسته بندی رب گوجه فرنگی

نماینده ایران در مجامع بین المللی تولید گوجه فرنگی اظهار کرد: بر اساس آخرین تحقیقات تا هفت سال آینده کشور های اروپای شرقی، روسیه، خاورمیانه و عراق، بزرگترین مصرف کننده گوجه فرنگی خواهند بود.

از آنجایی که کشورمان ایران به لحاظ فرآوری رب گوجه فرنگی در رتبه ششم برای تولید و صادرات قرار دارد. از این رو، با کمک صنعت کارتن سازی و پیشرفته شدن انواع دستگاه های تولید کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی، تنوع بی نظیری از جهت ضخامت و نوع ورق کارتن ( سینگل یا دولایه، سه لایه، پنج لایه و هفت لایه) در تولید بسته بندی های رب گوجه فرنگی برای فروش داخلی و خارجی در ایران دیده می شود که عبارتند از کارتن چهار درب و استند کارتنی یا سینی مقوایی.

با افزایش تعداد لایه‌های ورق کارتن، میزان مقاومت جعبه در برابر ضربه و وزن رب های گوجه فرنگی نیز بیشتر خواهد شد تا در حین حمل و نقل و جابه جایی مشکلی برای طعم رب ها ایجاد نگردد. 

ویژگی مدل‌های مختلف جعبه کارتن رب گوجه فرنگی

  • کارتن چهار درب
کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی

برای بسته بندی ۲۰ عدد رب گوجه فرنگی همیشه از کارتن‌های چهار درب که به آنها کارتن مادر نیز گفته می‌شود، استفاده می‌شود تا حمل آنها از درب کارخانه و توزیعشان در فروشگاه‌های سراسر کشور به راحتی و بدون نگرانی انجام شود.

  • استند کارتنی یا سینی مقوایی

استند های کارتنی رب گوجه فرنگی به صورت تک رج یا دو رج استفاده می‌شوند و همچنین برای برخورد نکردن رب های گوجه با یکدیگر همیشه شانه‌های مقوایی و پلاستیکی درون آنها قرار می گیرد. تا علاوه بر آسان شدن شرایط حمل و نقل مشتری، برداشتن آنها توسط مشتری نیز به سهولت انجام می‌پذیرد.

کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی

بر روی هر دو کارتن چهار درب و سینی مقوایی، درج یک سری علائم و نماد‌ها مانند سیب سلامت، نماد بازیافتی، نماد خطر، استاندارد ملی و غیره الزامیست. همچنین برای جلب اعتماد مشتری در مورد کیفیت و طعم رب گوجه، میتوانید اطلاعاتی همچون ترکیبات، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرایط نگهداری از محصول را نیز روی جعبه‌ها چاپ کنید.

انواع چاپ و خدمات چاپ جعبه رب گوجه فرنگی

بر روی کارتن مادر و سینی کارتنی بسته بندی رب گوجه فرنگی امکان پیاده سازی هر دو تکنیک‌ موجود در صنعت چاپ، یعنی فلکسو و لمینتی ( چاپ افست ) وجود دارد.

اما در چاپ لمینت به دلیل دارا بودن یک لایه پوستر مقوایی که روی آن چسبانده می‌شود، میتواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و در برابر آسیب های احتمالی جابه جایی و غیره نیز آسیب کمتری می‌بیند که با نام کارتن لمینتی شناخته شده است.

همچنین، اگر طرح درخواستی مد نظر، دارای طراحی های پیچیده با طیف رنگی گسترده باشد، نمی توانید از تکنیک چاپی فلکسو روی جعبه استفاده کنید. در این شرایط تنها چاپ افست بهترین راه حل است و همچنین با استفاده از این روش می‌توانید از خدمات چاپ مانند روکش سلفونی، پوشش یووی، ورنی، امباس و غیره نیز برخوردار شوید.

نحوه محاسبه قیمت انواع بسته بندی رب گوجه فرنگی

قیمت تمام شده کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی با توجه به نوع کارتن، سایز و ابعاد کارتن، چند لایه بودن و نوع ترکیب، نوع طراحی، نوع چاپ و در صورت نیاز نوع خدمات چاپ تعیین می‌شود. اگر قصد سفارش کارتن برای صادرات دارید، لازم است بدانید این کارتنها به دلیل متریال با کیفیتی که در تولید آنها استفاده می‌شود، نسبت به انواع دیگر کارتن های داخل بازار کمی گران تر هستند.

جمع بندی

اگر تولید کننده یا صادر کننده رب گوجه فرنگی هستید و میخواهید بهترین و مناسب‌ترین جعبه کارتن بسته بندی رب گوجه فرنگی را تهیه کنید، وقت آن رسیده تا با انتخاب یک جعبه سازی با تجربه که بتواند صفر تا صد کار را به نحو احسن برای شما توضیح دهید، به کسب و کار خود در مسیر انتظاراتتان سر و سامان دهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، به قسمت تماس با ما رجوع کنید یا از بخش دیدگاه سوالات خود را بپرسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *