ویژگی های کارتن و جعبه بسته بندی تلویزیون

ویژگی های کارتن و جعبه بسته بندی تلویزیون

ویژگی های کارتن و جعبه بسته بندی تلویزیون بسیار زیاد و متنوع می باشد زیرا تلویزیون از لوازم با ارزش و مهم است که در هر خانه وجود دارد و هنگام حمل و نقل آن باید دقت بسیاری به خرج داد تا آسیب نبیند و لازمه این کار، تهیه بسته بندی محکم و مناسب می باشد در ادامه درباره ویژگی ها و جنس کارتن تلویزیون مطالبی را بیان می کنیم.

خرید کارتن تلویزیون

ویژگی های کارتن و جعبه بسته بندی تلویزیون بسیار گسترده است. تلویزیون از لوازم خانگی حساس و مهم می باشد که به کارتن بسته بندی آن باید اهمیت داد. مهمترین اصل در فروش تلویزیون تهیه پکی مناسب برای آن است. تهیه پکی محکم که بتواند به خوبی در طی مسیر عرضه از تلویزیون محافظت کرده تا سالم به دست مشتری برسد.

کارتن تلویزیون در دو نوع سه لایه و پنج لایه تولید می شود که ترجیحاً استفاده از کارتن ۵ لایه گزینه بهتر و مناسب تری برای بسته بندی آن می باشد. کارتن ها از لایه هایی به نام فلوت (ورق کنگره ای) و لاینر (ورق مسطح) تشکیل می گردند که کیفیت این لایه ها متفاوت می باشد.

پرکاربردترین لاینرها عبارتند از کرافت، تست و ایرانی که بهترین نوع آنها ورق کرافت است، این ورق استحکام بهتری نسبت به انواع دیگر ورق دارد.

کارتن های ۵ لایه از سه لایه لاینر و دو لایه فلوت تشکیل می شوند. برای بسته بندی تلویزیون، دولایه ورق کرافت بکار می برند تا کارتن بسته بندی، مقاومت بیشتری پیدا کند. کارتن تلویزیون در مدل چهاردرب تهیه و تولید می گردد.

ابعاد کارتن تلویزیون

کارتن و جعبه تلویزیون با توجه به ابعاد محصول تهیه و تولید می شود. تلویزیون دارای اندازه های مختلف است که به آنها اینچ می گویند مثلا ۳۲ اینج یا ۴۳ اینچ.

ابعاد کارتن تلویزیون

انواع مدل ها و برندهای تلویزیون مانند سونی، سامسونگ، ال جی، بلست و غیره در بازار وجود دارد که ابعاد تولیدی هر کدام با هم متفاوت است البته این اختلاف سایز بسیار کم و ناچیز می باشد در ادامه چند سایز از انواع کارتن تلویزیون را برایتان بیان می کنیم ولی باز هم تأکید می نماییم که این ابعاد نسبت به برند و مارک تلویزیون متغیر و متفاوت می باشد.

۱/ تلویزیون ۳۳ اینچ ۴۸*۱۱*۸۳

۲/ تلویزیون ۴۳ اینج ۶۴*۱۱*۶/۱

۳/ تلویزیون ۵۰ اینچ ۷۳*۱۱*۲۲/۱

۴/ تلویزیون ۵۵ اینج ۸۰*۱۲*۳۷/۱

تولیدکننده یا فروشنده باید با توجه به ابعاد محصول خود، جعبه و کارتن مناسب را سفارش دهد زیرا اگر کارتن تلویزیون بزرگ تر یا کوچک تر باشد مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت.

مثلا اگر بزرگ تر باشد تلویزیون درون آن تکان خورده و در حین جابجایی آسیب می بیند و اگر کوچکتر باشد تلویزیون به سختی درون آن قرار می گیرد و کارتن دفرمه و له شده و باز هم در هنگام حمل و نقل ضربه می خورد.

درون کارتن تلویزیون از یونولیت استفاده می شود که مانند نگهدارنده عمل کرده و به شکلی ضربه گیری می کند.

برای خرید کارتن خالی تلویزیون حتما باید ابعاد و اینچ تلویزیون را بدانید تا جعبه و کارتنی متناسب با آن تهیه نمایید.

چاپ کارتن تلویزیون

چاپ نکته ای مهم در تهیه بسته بندی می باشد که باید آن را مورد توجه قرار داد. چاپ برند و لوگو روی جعبه و کارتن تلویزیون، به نوعی معرف تولیدکننده آن می باشد. در فروش کارتن نو تلویزیون انجام چاپ نکته مهمی است.

در هنگام خرید وسایل خانگی از جمله تلویزیون، مشتریان در وهله اول به کالاهایی که درون کارتن قرار نگرفته باشند اعتماد نکرده و آنها را خریداری نمی کنند زیرا به مشتری حس دست دوم بودن کالا منتقل می شود و در مرحله بعد اگر بسته بندی انجام شده ولی بدون چاپ ارائه گردد باز هم به نو بودن و سلامت کالا شک کرده و از خرید آن امتناع می کنند.

درج برند هر تولیدکننده نشان از نو و سالم بودن محصول دارد. ایجاد طرحی متناسب با کالا در کنار چاپ برند نیز می تواند در جذب مشتری مؤثر باشد.

معمولا چاپ کارتن تلویزیون فلکسو است که شامل یک یا دو رنگ بوده و به صورت مستقیم بر روی کارتن ها درج می گردد.

ولی برخی تولیدکنندگان چاپ افست را انتخاب می کنند این نوع چاپ روی کارتن قابل انجام نیست به همین دلیل آن را روی مقوا چاپ کرده، سپس مقوای چاپ شده را روی کارتن می چسبانند که به این شکل کارتن لمینت می شود.

کارتن لمینتی تلویزیون شامل رنگ های متنوع بوده و جذابیت خوبی در بازار فروش دارد ولی به دلیل ابعاد بزرگ انواع تلویزیون، قیمت این نوع کارتن نسبت به کارتن های فلکسویی بالاتر می باشد.

قیمت کارتن تلویزیون

برای محاسبه قیمت کارتن تلویزیون متریال های متعددی در نظر می گیرند که شامل نوع ورق مصرفی، چندلایه بودن کارتن، نوع چاپ و تیراژ می باشد.

تمام این موارد در تعیین قیمت نهایی کارتن تلویزیون نقش دارند. هر تولیدکننده تلویزیون باید بداند به دلیل سایزهای بزرگ این کالا و قیمت نسبتاً بالای بسته بندی آن، بهتر است که کارتن تلویزیون را در تیراژ بالا سفارش دهد تا قیمت نهایی برایش مناسب و مقرون به صرفه شود زیرا با بالابردن تیراژ، قیمت کارتن و جعبه تلویزیون تا حدودی کاهش می یابد.

شرکت زرین کارتن

شرکت زرین کارتن سالهاست که در زمینه تولید انواع کارتن و جعبه لوازم خانگی فعالیت داشته و توانسته در این زمینه رضایت مشتریان را جلب نماید. تولید انواع کارتن تلویزیون سه لایه و پنج لایه فلکسویی و لمینتی از جمله تولیدات این شرکت می باشد.

اگر تولیدکننده تلویزیون هستید و نیاز به تهیه کارتن بسته بندی برای محصول خود دارید می توانید با مشاورین فروش این شرکت تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره رایگان کارتن مناسب را انتخاب و ثبت سفارش نمایید.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *