راهکارهایی برای بسته بندی قطعات خودرو جهت حذف تقلب

بسته بندی قطعات خودرو

راهکارهایی برای بسته بندی قطعات خودرو جهت حذف تقلب وجود دارد که با بکارگیری آنها می توانید محصولتان را شخصی سازی کرده و اجازه ندهید افراد سودجو، آنها را با نام خودشان به فروش برسانند.

چرا قطعات خودرو باید بسته بندی شوند؟

راهکارهایی برای بسته بندی قطعات خودرو جهت حذف تقلب وجود دارد که مهمترین آنها استفاده از کارتن بسته بندی مخصوص به برند تولیدکننده می باشد.

وقتی اسم قطعات خودرو به گوش افراد می رسد در ذهنشان تصویری از لوازم خودرو بزرگ تداعی می گردد که به سختی جابجا می شود و نیازی به بسته بندی ندارند ولی باید گفت، اکثر لوازم خودرو به صورت قطعات کوچک عرضه شده و هنگام نصب تبدیل به قطعات بزرگ می شوند.

 قطعات خودرو بسیار حساس و حائز اهمیت هستند زیرا هم قیمت گرانی داشته و هم اینکه آسیب در یک قطعه کوچک ممکن است لوازم بزرگ خودرو را نیز دچار مشکل نماید بنابراین باید آنها را درون پکی محکم و مناسب قرار داد تا در حین حمل و نقل ضربه نخورده و آسیب نبینند. قطعات خودرو برعکس برخی کالاها که بسته بندی ظریف و زیبا دارند، باید درون پکی محکم و مقاوم قرار بگیرند، استحکام جعبه نشانی از کیفیت محصول درون بسته بندی می باشد.

امروزه در فروش و عرضه قطعات خودرو، راه تقلب باز شده و برخی افراد قطعات استفاده شده و یا بی کیفیت را در بسته بندی برندهای ایرانی مانند ایساکو، ایران خودرو …. قرار می دهند و با نام این شرکت ها به فروش می رسانند.

شرکت های مطرح نیز برای جلوگیری از چنین تقلباتی موارد جدیدی را در بسته بندی های خود بکار بردند مانند درج بارکد مربوط به هر قطعه که با ارسال کد آن از اصل بودنش مطمئن می شوید. شرکت های جعبه سازی نیز راهکارهایی برای جلوگیری از این تقلبات ارائه می دهند که با استفاده از آنها می توان یک بسته بندی مناسب و شخصی ساز را تهیه و تولید نمود.

انتخاب بهترین نوع بسته بندی قطعات خودرو

انتخاب جنس بسته بندی با توجه به ابعاد و وزن محصول: اگر به دنبال پک لوازم یدکی هستید که مناسب محصولتان باشد باید به ابعاد و وزن دقیق محصول دقت کنید و جعبه ای در همان ابعاد تهیه نمایید.

بسته بندی ها در دو نوع کارتنی و مقوایی تولید می شوند، کارتن ها از انواع متفاوت مانند دولایه(سینگل فیس)، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه تشکیل می شوند. این نوع پک ها برای قطعات خودرو با وزن بالای یک کیلوگرم مورد استفاده قرار می گیرند. کارتن های با لایه کمتر برای محصولات سبک تر و کارتن های ۴ لایه و ۵ لایه برای بسته بندی کالاهای با وزن بالای ۵ کیلوگرم مناسب می باشند.

جعبه های مقوایی از یک لایه نازک هستند که برای قرار دادن محصولات با وزن زیر یک کیلوگرم استفاده می شوند. مقواها گرماژ (ضخامت) مختلف دارند که هر چقدر این ضخامت بیشتر باشد استحکام جعبه نیز بالاتر می رود. شما با توجه به نوع محصولتان هر یک از این بسته بندی ها را انتخاب می نمایید.

 جعبه های مقاوم در برابر آب و هوا: قطعات خودرو معمولا به آب، نم و اکسیژن هوا حساس می باشند و ممکن است بر اثر این موارد دچار زنگ زدگی شوند بنابراین باید در بسته بندی ای قرار بگیرند که آب و هوا نتواند به راحتی درون جعبه نفوذ کرده و به لوازم یدکی آسیب برساند.

برای این کار در لایه های جعبه کارتنی، از فلوت ضد رطوبت استفاده می کنند و برای لایه های مسطح آن لاینر کرافت بکار می برند که نسبت به ورق های دیگر کیفیت بهتری داشته و در برابر نم و آب مقاوم تر است.

بر روی جعبه های مقوایی نیز اکثرا از یک لایه سلفون استفاده می شود، سلفون یک لایه پلاستیکی نازک است که بر روی جعبه ها کشیده می شود و از نفوذ آب و نم به داخل جعبه ها تا حدود زیادی جلوگیری می کند.

درج اطلاعات بر روی پک: علاوه بر استحکام و کیفیت بسته بندی لوازم یدکی خودرو، درج اطلاعات مربوط به محصول نیز گزینه مهمی می باشد که هر صاحب محصول باید آن را رعایت کند، زیرا پکی که بر روی آن اطلاعات محصول درج نشده باشد از نظر مشتری اعتبار نداشته و حس دست دوم بودن را به او منتقل می کند. پس تا آنجا که ممکن است بر روی بسته بندی قطعات خودرو باید اطلاعات مربوط به محصول درج شود.

مرتبط بخوانید: تولید کارتن دایکاتی و تأثیر آن بر جذابیت بسته بندی

طراحی و چاپ بسته بندی قطعات خودرو

همانطور که گفتیم بسته بندی قطعات خودرو در دو نوع کارتنی و مقوایی تولید می شوند. ارائه این پک ها بدون چاپ نمی تواند جنبه تبلیغ و بازاریابی داشته باشد و بسته بندی تنها نقش یک پوشش را ایفا می کند.

چاپ و طراحی بسته بندی قطعات خودرو نکته مهمی در بازاریابی و شناخته شدن محصول در بین مشتریان است. رایج ترین چاپ ها در تولید جعبه و کارتن چاپ افست و فلکسو  می باشد که به وفور در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

چاپ فلکسو یک یا دو رنگ دارد و بر روی کارتن ها انجام می شود. چاپ افست دارای تنوع رنگ بوده و روی مقواها قابل اجراست. مقواها قابلیت چاپ بالایی دارند به همین دلیل انجام چاپ افست بر روی آنها بسیار زیبا و جذاب شده و نظر مشتریان را به خود جلب می نماید.

برخی مشتری ها جعبه ای کارتنی با چاپ افست می خواهند در این مورد چون نمی توان چاپ افست را مستقیما روی کارتن اجرا  کرد، آن را روی مقوا انجام می دهند سپس مقوای چاپ شده را توسط دستگاه روی کارتن می چسبانند که به این نوع بسته بندی،کارتن لمینت شده می گویند، کارتن های لمینتی از نظر طرح و رنگ جذاب و زیبا هستند.

برای طراحی جعبه های لوازم یدکی نیاز به استفاده از طرح های پیچیده و نامفهوم نیست، بکارگیری یک یا دو رنگ و ایجاد طرحی مرتبط با محصول میتواند گزینه مناسبی برای طراحی روی بسته بندی های لوازم خودرو باشد.

کارتن ها و جعبه های قطعات خودرو در نمونه های مختلف با توجه به ابعاد محصول قابل تولید هستند که از میان آنها مدل لنتی کاربرد بیشتری دارد و لی نمونه های دیگر نیز مانند کیبوردی، چهاردرب، ته قفلی درب دارویی و … نیز تولید می گردند. تهیه اشکال مختلف جعبه با نظر و سلیقه مشتری انجام می گیرد.

خدمات پس از چاپ بسته بندی قطعات خودرو

برای اینکه کسی از نام و برند شما سوءاستفاده و تقلب نکند می توانید نام تجاری خود را بر روی پک ها درج نمایید. یا اینکه از لیبل مخصوص برندتان استفاده کنید.

انواع خدمات پس از چاپ را نیز می توان بر روی پک بکار برد مانند امباس، این نوع خدمات جعبه بسته بندی شما را به گونه ای بافت دار می کند که جعبه شخصی سازی و خاص شده و احتمال تقلب در آن بسیار کاهش می یابد.

قیمت جعبه لوازم خودرو

برای محاسبه قیمت جعبه لوازم خودرو به جنس جعبه، ابعاد آن، نوع چاپ و تیراژ سفارش شده توجه می کنند و سپس قیمت نهایی را بدست می آورند.

کارتن های لمینتی قیمت بالاتری نسبت به کارتن های فلکسویی دارند ولی مسلماً به دلیل تنوع رنگ در بازار فروش بیشتر به چشم آمده و مخاطبین بسیاری را به خود جذب می کنند.

شرکت های بسته بندی قطعات خودرو زیادی در زمینه تولید جعبه فعالیت دارند که شرکت زرین کارتن نیز یکی از آنهاست. این شرکت با تولید بسیاری از نمونه های بسته بندی قطعات خودرو به بهترین نحو، توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید، اگر نیاز به کارتن و جعبه لوازم خودرو دارید میتوانید با مشاورین این شرکت تماس گرفته و با اخذ مشورت بهترین نوع جعبه را متناسب با محصولتان انتخاب نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *