انواع کارتن تخم مرغ و قیمت آنها

کارتن تخم مرغ

انواع کارتن تخم مرغ و قیمت آنها را میتوانید از شرکت های کارتن سازی استعلام کرده و با توجه به راهنمایی آنها بسته بندی متناسب با محصولتان را تهیه نمایید. در ادامه در مورد انواع کارتن تخم مرغ و قیمت و چاپ آنها توضیحاتی می دهیم.

تخم مرغ ماده غذایی سرشار از پروتئین می باشد که تقریباً در سفره همه خانواده ها وجود دارد، عرضه این محصول تا حدود زیادی حساس می باشد زیرا تخم مرغ ممکن است بر اثر ضربه های ناشی از جابجایی شکسته شده و دیگر قابل استفاده نباشد که این خود، ضرر و زیان های زیادی برای صاحبان محصول به همراه دارد، پس قرار دادن آن در جعبه و کارتنی مناسب نیاز اولیه عرضه و فروش این محصول است، بسته بندی که در حین جابجایی له و پاره نشده و از استحکام خوبی برخوردار باشد.

انواع کارتن تخم مرغ

انواع کارتن تخم مرغ از جنس ۳ لایه و ۵ لایه تولید می شوند که ابعاد و اندازه این کارتن ها و انتخاب چند لایه بودنشان، بستگی به تعداد شانه تخم مرغی دارد که می خواهند درون آنها بچینند.

کارتن تخم مرغ در دو رنگ سفید و قهوه ای تولید شده که لایه های آن از لاینر و فلوت تشکیل می گردد. لاینرها انواع مختلف دارند که شامل کرافت، تست و ایرانی می شوند.

لاینر کرافت نسبت به دیگر لاینرها استحکام و مقاومت بهتری داشته و در تولید بسته بندی محصولات سنگین استفاده میشود. برای تولید کارتن ۵ لایه تخم مرغ، ورق کرافت بکار میبرند تا کارتن به خوبی بتواند در طی مسیر از محصول محافظت کند.

کارتن های تخم مرغ در انواع مختلف و با توجه به هزینه ای که هر تولیدکننده برای محصولش میکند تهیه و ارائه می شوند در ادامه انواع این کارتن ها را نام می بریم:

۱کارتن تخم مرغ ۳ لایه درجه ۱
۲کارتن تخم مرغ ۳ لایه درجه ۲
۳کارتن تخم مرغ ۳ لایه درجه ۳
۴کارتن تخم مرغ ۵ لایه درجه ۱
۵کارتن تخم مرغ ۵ لایه درجه ۲
۶کارتن تخم مرغ ۵ لایه درجه ۳

مرتبط بخوانید: سفارش کارتن بسته بندی و نکات قبل خرید که باید بدانید

کارتن تخم مرغ صادراتی

برخی صاحبان مرغداری ها که تولیدکننده تخم مرغ هستند این محصول را به کشورهای دیگر صادر می کنند و در این مورد نیاز به تهیه کارتن تخم مرغ سفارشی و صادراتی دارند، زیرا باید تخم مرغ ها را درون جعبه های مناسب و شکیل به کشورهای دیگر ارسال کنند.

برای صادرات تخم مرغ برخی صادر کنندگان از جعبه های تک ردیفه و یا دو ردیفه که در هر ردیف ۶ تخم مرغ قرار می گیرد استفاده می کنند، این مدل جعبه های تخم مرغ باید دارای استحکام خوبی باشند تا محصول درونشان آسیب نبیند این پک ها را معمولا از کارتن سه لایه تهیه می کنند.

البته باید گفت این جعبه های کوچک تخم مرغ را درون کارتن مادر قرار داده و سپس عرضه می کنند. کارتن مادر تخم مرغ به شکل چهار درب تولید می شود، تولید کنندگان برند و لوگوی خود را بر روی این جعبه ها درج می کنند تا محصولشان در بین مشتریان شناخته شده و آمار فروششان بالا برود.

فروش تخم مرغ فله ای

شاید با خود فکر کرده اید که آیا هنوز هم تخم مرغ به صورت فله ای به فروش می رسد؟ باید گفت خیر، امروزه تخم مرغ به صورت بسته بندی شده ارائه می شود. در روستاها نیز تخم مرغ را درون پک قرار داده و سپس می فروشند.

اولین و ابتدایی ترین بسته بندی تخم مرغ همان شانه می باشد که اکثرا ۳۰ عدد تخم مرغ درون آن می چینند و سپس شانه را درون کارتن چهاردرب تخم مرغ قرار می دهند. فروش تخم مرغ بدون شانه و کارتن سبب آسیب دیدن این محصول می شود.

چاپ کارتن بسته بندی تخم مرغ

چاپی که بر روی کارتن های سفید و قهوه ای تخم مرغ انجام می شود چاپ فلکسو نام دارد. این چاپ به صورت مستقیم روی کارتن ها درج می شود که شامل یک یا دو رنگ می باشد.

با انجام این چاپ میتوان برند، لوگو و طرح مورد نظر صاحبان تخم مرغ را بر روی کارتن ها درج کرد. در مورد کارتن تخم مرغ سفارشی هر تولیدکننده می تواند طرح مورد نظر خود را بر روی جعبه ها چاپ کند طرحی که مختص به او و برندش باشد و کارتن های تخم مرغ را از محصولات مشابه متمایز کند.

برخی تولیدکنندگان تنها به فروش تخم مرغ ها فکر می کنند و شناخته شدن برندشان در بازار برایشان اهمیت چندانی ندارد به همین دلیل کارتن تخم مرغ بدون چاپ را سفارش می دهند، کارتنی که فقط بتوان تخم مرغ ها را درون آن جا داد و فروخت. کارتن بدون چاپ هیچگونه جنبه بازاریابی برای محصول نداشته و در بالا بردن آمار فروش تاثیری ندارد.

ابعاد و قیمت کارتن تخم مرغ

کارتن تخم مرغ در دو اندازه تولید و عرضه می شود سایز اول در ابعاد ۳۰*۳۱*۳۱ که ۶ شانه تخم مرغ معادل ۱۸۰ عدد در آن جا می شود. سایز دوم با ابعاد ۳۰*۳۱*۶۲ که ۱۲ شانه تخم مرغ معادل ۳۶۰ عدد در آن می چینند.

برای بدست آوردن قیمت کارتن تخم مرغ ابعاد کارتن، جنس ورق مصرفی، چند لایه بودن کارتن و تیراژ را در نظر گرفته و سپس قیمت را به مشتری اعلام می کنند.

اگر تولید کننده و یا فروشنده تخم مرغ هستید و همیشه نیاز به تهیه کارتن دارید، بهتر است این جعبه ها را در تیراژ بالا سفارش دهید زیرا در تعداد بالا هزینه های تولید، دور چاپ و دور ریز کمتر شده و در نتیجه قیمت نهایی پایین تر می آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ راهنمایی و مشاوره می توانید با مشاورین فروش شرکت زرین کارتن تماس گرفته و بعد از اخذ مشاوره رایگان، کارتن مناسب را انتخاب کرده و ثبت سفارش نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *