جعبه پیتزا – کارتن بسته بندی پیتزا ( از ویژگی ها تا قیمت)

جعبه پیتزا

جعبه پیتزا با توجه به موارد بسیاری که در این مقاله بیان خواهیم نمود، محاسبه می شود. کارتن و جعبه بسته بندی پیتزا یکی از موارد مهم در عرضه این غذا می باشد که هر فروشنده و خریدار باید به آن اهمیت دهد، مهمترین نکته در مورد جعبه پیتزا بهداشتی بودن مقوا به کار رفته در آن است.

پیتزا یکی از فست فودهای خوشمزه و پرطرفدار می باشد که توانسته جایگاه خوبی در میان مردم پیدا کند. این غذای لذیذ در انواع طعم ها و سایزهای مختلف تهیه و عرضه می شود.

برای اکثر مشتریان طعم و کیفیت پیتزا مهم می باشد و تا حد امکان پیتزا را از جایی خریداری می کنند که کیفیت خوبی داشته و صاحب فست فود اصول بهداشتی را رعایت کرده و همچنین در پکی مناسب و تمیز محصول را ارائه نماید. شاید تا به حال دقت کرده باشید فست فودی که پیتزا هایش درون پک هایی شکیل و بهداشتی بسته بندی شوند مشتریان بیشتری دارد.

بسته بندی که از مواد بی کیفیت تهیه شود سبب انتقال بیماری به افراد می گردد، پس هر صاحب فست فود در کنار کیفیت خوب محصولش، باید به فکر جعبه ای بهداشتی برای آن باشد زیرا بسته بندی های مواد غذایی مانند پیتزا باید دارای مهر بهداشت نیز باشند.

مرتبط بخوانید: انواع چاپ و بسته بندی محصولات

تاریخ تولید پیتزا و جعبه پیتزا

اولین پیتزا در قرن دهم تهیه شد ولی تولید آن به شکل امروزی به قرن هجدهم و نوزدهم باز میگردد. در آن زمان پیتزا را درون ظرف مسی که می توانست پیتزا را گرم نگه دارد قرار می دادند و سپس به مشتریان عرضه می کردند.

اما این ظروف بهداشتی نبوده و بدون آنکه شسته شوند چندین بار برای سرو غذا از آنها استفاده میشد، با مرور زمان برگه کاغذی جای ظرف های مسی را گرفت.

جعبه پیتزا خلاقانه

این برگه های کاغذی از نظر بهداشتی تأیید شده بودند ولی مشکل آنها این بود که پیتزا درونشان به سرعت سرد می شد. بعد از این نوع پک ها، تولیدکنندگان از جعبه های مقوایی برای بسته بندی پیتزا استفاده کردند، یکی از معایب این نوع جعبه ها این بود که از مواد بازیافتی بی کیفیت و غیربهداشتی تهیه می شدند، این جعبه ها مشابه پک های پیتزا امروزی بودند.

امروزه جعبه های پیتزا در شکل های متنوع همراه با طرح و رنگ های زیبا و شکیل به مشتریان عرضه می شوند که بهداشتی هم می باشند.

انواع جنس کارتن پیتزا

معمولا جعبه های پیتزا از جنس کارتن تهیه و تولید می شوند. جنس اکثر این کارتن ها ۳ لایه و قهوه ای رنگ می باشد. لایه های کارتن از فلوت و ورق مسطح (لاینر) تشکیل می گردد. در نظر داشته باشید در برخی موارد برای پیتزا از مقوای کرافت نیز استفاده میکنند.

برای اینکه پیتزایی که از فر خارج شود به همان شکل داغ و تازه به دست مشتری برسد آن را اکثرا درون کارتن سه لایه و گاهی پنج لایه قرار می دهند این نوع جعبه ها به دلیل داشتن چند لایه، پیتزا را گرم نگه می دارند ولی باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر گرم بودن پیتزا، ترد بودنش نیز مهم می باشد.

پیتزا درون جعبه، ممکن است بر اثر وجود بخار و گرما به شکل خمیر در بیاید به همین دلیل بر روی جعبه پیتزا سوراخ های کوچکی قرار می دهند تا کمی از بخار موجود در جعبه خارج شده و سبب خمیر شدن پیتزاها نشود و همچنین در زیر پیتزا درون پک، یک لایه فلوت سفید رنگ مقوایی می گذارند تا از برخورد مستقیم پیتزا با جعبه جلوگیری کند، هوایی که در محیط فلوت در گردش است سبب ترد ماندن آن میگردد.

مرتبط بخوانید: سفارش کارتن بسته بندی و نکات قبل خرید

پک پیتزا عمومی و سفارشی

جعبه های پیتزا اکثرا در سایزهای عمومی که شامل مینی، متوسط و بزرگ تولید می گردند. مدل این جعبه ها کیبوردی می باشد. جعبه پیتزا کیبوردی را اکثر فست فودها استفاده می کنند. برخی از فست فودها برای پیتزاهای خود جعبه ای مخصوص سفارش می دهند. به این نوع پک ها جعبه های پیتزا سفارشی گفته می شود.

بسته بندی پیتزا مدرن

این نوع بسته بندی ها با نظر و سلیقه مشتری تهیه می شوند و رنگ، طرح و مدل آنها با توجه به سلیقه او انتخاب می گردد. درج برند فست فود بر روی جعبه، به نوعی معرف محصول به مشتریان می باشد. جعبه های سفارشی در انواع نمونه های مختلف مانند کشویی، تلسکوپی و انواع مدل های خاص که قابل تولید باشند عرضه می گردند.

چاپ و طراحی جعبه مقوایی پیتزا

همانطور که گفتیم اکثر فست فودها از جعبه های عمومی پیتزا استفاده می کنند علاوه بر سایز، چاپ این جعبه ها نیز بصورت عمومی انجام می شود، گاهی نیز اصلا چاپی روی جعبه ها درج نمی گردد.

ولی باید گفت مشتری با دیدن جعبه ای زیبا، که طرح و رنگ خاص دارد بیشتر تمایل به خرید پیدا می کند و اگر کیفیت پیتزا نیز خوب باشد دفعات بعدی نیز از آن فست فودی خرید خواهد کرد.

چاپی که به صورت عمومی بر روی جعبه های پیتزا انجام می شود و قیمت پایین تری دارد فلکسو نام دارد که شامل یک یا دو رنگ بوده و مستقیماً بر روی کارتن های سه لایه پیتزا درج می گردد.

استفاده از این نوع کارتن های عمومی و به اصطلاح ساده، شاید قیمت تمام شده کمتری داشته باشد ولی وجه تمایز بین دو پیتزا فروش با استفاده مشترک از یک جعبه، از دست خواهد رفت که در این حالت پیشنهاد میشود برای غلبه به این موضوع حدالامکان از چاپ فلکسویی سفارشی استفاده شود.

ولی نوعی دیگر از چاپ وجود دارد که دارای تنوع رنگ بسیاری بوده و سبب جذابیت پک های بسته بندی می شود، نام این چاپ، افست می باشد.

چاپ افست را نمی توان به شکل مستقیم روی کارتن ها درج کرد بنابراین در ابتدا آن را روی مقوا چاپ می کنند سپس مقوای چاپ شده که پوستر نامیده میشود را روی کارتن می چسبانند که با این کار، جعبه لمینت شده که به آن کارتن لمینتی هم گفته میشود که در این حالت هم میتوان از طرح های عمومی و سفارشی بهره مند شد.

برای تهیه جعبه لمینتی پیتزا، معمولا از کارتن دو لایه استفاده می کنند، جعبه های لمینتی پیتزا دارای جذابیت طرح و رنگ بوده که همین زیبایی نشان دهنده این است که صاحب فست فود برای مشتریان و محصولش اهمیت قائل شده که نشان دهنده وقت و هزینه های صرف شده جهت تهیه بسته بندی پیتزاها میباشد.

در نظر داشته باشید تعیین تعداد لایه های جعبه کارتن، بستگی به وزن پیتزا دارد. یعنی نسبت به وزنی که جعبه بایستی تحمل کند لایه های کارتن انتخاب میگردد.

مشتری با دیدن جعبه ای شکیل در کنار کیفیت بالای پیتزا به خصوص در مورد غذای بیرون بر، نام و برند فروشنده را در ذهن خود سپرده و تا آنجا که بتواند باز هم سفارشات خود را از آن فست فودی خریداری می کند، ولی اگر پیتزا درون جعبه ای عمومی عرضه شود حتی اگر باکیفیت باشد به چشم مشتری نیامده و در ذهنش باقی نمی ماند و امکان اینکه دفعه های بعدی از همان فست فود خرید کند بسیار کم می شود.

اگر صاحب یک رستوران فست فود بخواهد محصولش فروش خوبی داشته باشد و بین مشتریان جایگاهی خاصی پیدا کند بهتر است بر روی بسته بندی هایش نام، برند و طرحی متناسب با کسب و کار را درج نمونده و آن را توسعه دهد. کارتن پیتزایی که چاپ سفارشی داشته باشد می تواند مشتریان بیشتری جذب کند زیرا باعث خلق تازگی و خاص بوده در مشتریان میگردد.

محاسبه قیمت پک‌های پیتزا

برای محاسبه قیمت جعبه پیتزا جنس مقوا، ابعاد آن، نوع چاپ و تیراژ را در نظر گرفته و سپس قیمت را بدست می آورند. ارزان ترین کارتن پیتزا، کارتن سه لایه بدون چاپ می باشد این جعبه نسبت به جعبه پیتزاهای سفارشی قیمت پایین تری دارد. پیشنهاد میشود اگر قصد خرید جعبه و کارتن بسته بندی را دارید در زمان سفارش، تعداد تیراژ تولیدی را در بالاترین مقدار انتخاب کنید زیرا این امر تاثیر بسزایی در تعیین قیمت تمام شده جعبه دارد.

شرکت زرین کارتن انواع بسته بندی پیتزا را با نظر و سلیقه مشتریان در ابعاد و مدل های مختلف تولید می کند، مشاورین این شرکت با دادن مشاوره رایگان می توانند در این زمینه شما عزیزان را راهنمایی کنند تا بهترین نوع کارتن پیتزا را انتخاب کرده و سفارش دهید.

این شرکت مرکز تولید و فروش جعبه پیتزا در تهران و کرج میباشد و همچنین ارسال به تمام نقاط ایران را نیز پشتیبانی میکند.

برای خرید و مشاوره میتوانید به لینک تماس با ما مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *