کارتن بسته بندی ادویه جات و انواع چاشنی های غذا

بسته بندی ادویه با کارتن و مقوا

کارتن بسته بندی ادویه جات چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ چگونه کارتن بسته بندی ادویه جات و چاشنی ها میتواند به حفظ طعم و مزه این ماده غذایی پر مصرف کمک نماید؟ برای دستیابی به این پاسخ این سوالات، مقاله زیر را تا انتها مطالعه نمایید.

مطالعه اختیاری: جعبه برگر و همبرگر + مشاهده ۴ نوع از بهترین آنها

توقع مشتری از بسته بندی ادویه

امکان ندارد که در آشپزخانه ای، ادویه وجود نداشته باشد. ادویه ها اصلی ترین چاشنی هایی هستند که برای طعم و رنگ دادن به غذا مورد استفاده قرار میدهند و بدون آنها آشپزی کردن معنایی ندارد. با توجه به این که اکثر بانوان در منزل آشپزی می کنند و به جزییات توجه ویژه ای دارند، لازم است که جعبه بسته بندی ادویه ضمن فراهم آوردن بستری برای حفظ و کنترل بهداشت، مقوا و کارتن آن از مواد اولیه بهداشتی طراحی شده باشد زیرا در بسته بندی ادویه اولین اصل، بهداشت آنهاست. از آن جایی که این روز ها ادویه جات به صورت آسیاب شده خریداری میشوند تا کامل، مسلما نایلون های پلاستیکی گزینه مناسبی برای پک کردن نخواهند بود زیرا این گونه پک ها سبب اسراف شدن ادویه خواهند شد.

اگر دقت کرده باشید، در برخی فروشگاه ها و عطاری ها، ادویه ها به صورت باز و فله ای دیده میشوند که این روش فروش و عرضه کمی ریسک آور است زیرا ادویه ها از دسته مواد غذایی بوده و ممکن است در معرض عواملی همچون گرد و غبار، آلودگی و غیره قرار بگیرند؛ همین موضوع سبب شد تا تولید کنندگان و فروشندگان ادویه جات نظیر زردچوبه، فلفل، نمک و غیره به فکر تهیه یک بسته بندی بیفتند که ضمن حفظ بهداشتشان، به گونه ای باشد که بتوانند با آن برندشان را بر پک ها درج نموده و بدین سان بازاریابی نمایند.

دانستنی ها: سینی مقوایی شیرینگ و انواع مدل های آن

چه جعبه هایی مناسب بسته بندی ادویه هستند؟

ادویه جات همانند فلفل، سماق، زردچوبه، نمک و غیره به علت آن به صورت آسیاب شده (پودری) به فروش میرسند، لازم است که پیش از هر چیزی به بهداشت آنها تا رسیدن به دست مشتری توجه نمود زیرا این گونه مواد پیش از هر چیز دیگری در معرض آلودگی قرار میگیرند؛ با این حال نیازمند یک بسته بندی هستند. شاید در بسیاری از فروشگاه ها ادویه جات را در پک های پلاستیکی یا شیشه ای ریخته و به فروش میرسانند، باید بگوییم که به غیر از پک های پلاستیکی، گزینه های بهترین نیز پیش رو هست که هم بازیافت پذیر باشد و هم بتوان با کمک آن بازاریابی نمود؛ این گزینه پیش رو، جعبه های مقوایی و کارتنی است. جعبه های مقوایی و کارتنی با توجه به این که قابلیت شکل پذیری دارند، در اندازه و ابعاد دلخواه مشتری تولید میشوند، بسیار برای بسته بندی ادویه جات مناسب و کاربردی هستند. موضوعی که تولید کننندگان این محصولات را علاقه مند به تهیه و سفارش جعبه مقوایی و کارتنی نموده است، درج طرح و چاپ مورد علاقه آنها بر روی این پک هاست زیرا این زمینه را برای برند سازی و درخشش کسب و کار شما فراهم می آورد.

اگرچه که مقوا های گوناگونی در صنعت بسته بندی وجود دارد هم چون پشت سفید، پشت طوسی، گلاسه، کاغذ و مقوای کرافت اما مقوایی که بیشترین استفاده را در تولید جعبه بسته بندی ادویه دارد، مقوای ایندربرد (پشت سفید) است زیرا این مقوا رنگی سفید داشته و از آنجایی که رنگ سفید غالبا مفهوم بهداشت دارد، برای بسته بندی مواد غذایی از جمله چاشنی ها و ادویه جات مناسب است.

پاکت های کرافت نیز با توجه به ظاهر نوستالژیک خود و رنگ قهوه ای که دارند، امروزه به وفور به عنوان کارتن بسته بندی ادویه مورد استفاده تولید کنندگان قرار میگیرند که میتواند به شکل ساده یا چاپ دار عرضه شود.

بیشتر بدانید: بسته بندی عسل با انواع مقوا و کارتن

چرا افست تنها گزینه چاپ جعبه بسته بندی ادویه محسوب میشود؟

ادویه از آن جایی که حالتی پودری داشته و فضای کمی از بسته بندی را اشغال می نماید، پک های مقوایی بهترین گزینه برای جعبه بسته بندی ادویه در نظر گرفته میشوند زیرا ابعاد و اندازه کوچکی دارند و کاملا مناسب بسته بندی ادویه هستند. همان گونه که در مقاله های پیشین اشاره کردیم، تنها چاپی که بر روی جعبه مقوایی اعمال میشود، چاپ افست است که زیبایی و رنگ و لعاب خاصی به کارتن بسته بندی ادویه میدهد. تنها در یک مورد میتوان از چاپ فلکسوگرافی بهره نمود آن هم برای کارتن مادر ادویه در صورتی که تولید کننده مایل به سفارش جعبه کارتن لمینتی نباشد و بخواهد کارتن فلکسویی سفارش دهد.

مرتبط بخوانید: چاپ کارتن چیست و چرا میان تولید کنندگان محبوب است؟

کم ترین تیراژ ممکن برای تولید کارتن بسته بندی ادویه؟

با توجه به این که اولویت ما در زرین کارتن، مشتری مداریست، برآورد هزینه ها به گونه ای صورت میگیرد که برای مشتری مقرون به صرفه باشد و او را مشتاق به سفارش دوباره نماید. به همین منظور حداقل تیراژ قابل تولید در مجموعه ما به سبب کم شدن هزینه ها، ۱۰۰۰ عدد می باشد تا دور چاپ کامل تر شده و قیمت را برای مشتری ارزان و مقرون به صرفه تر نماید.

چرا جعبه مقوایی ادویه را از زرین کارتن سفارش دهیم؟

شرکت کارتن سازی زرین کارتن با توجه به سابقه درخشان خود در جهت تولید انواع پک های کارتنی و مقوایی از جمله کارتن بسته بندی ادویه میتواند بهترین گزینه پیش رو برای سفارش و خرید می باشد. ضمن این که میتوانید با سفارش در تیراژ بالا از تخفیف بیشتری نیز برخوردار باشید. شما همراهان عزیز زرین کارتن میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش، در ساعت های اداری از طریق تماس با ما سایت با ما در ارتباط باشید.

۲.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *