سینگل زیر پیتزایی چیست؟ { انواع و اشکال تا کیفیت و کاربرد}

سینگل زیر پیتزایی یا ایفلوت جعبه پیتزا را چرا با رنگ سفید تولید می‌کنند؟ دلیل اینکه هیچ نقش و نگاره‌ای روی اکثر ایفلوت های جعبه پیتزا دیده نمی شود، چیست؟ نوع ورق این زیر پیتزایی ها از‌ چه جنسی است؟ پاسخ به این سوالات و بیشتر در ادامه این محتوا آمده است، پس تا انتها با ما همراه باشید.

سینگل کاغذی پیتزا همان ورق سفید رنگ زیرِ پیتزا است که بعد از ورودش به صنعت رستوران و فست فودی ها توانست نفع زیادی به محیط زیست، خود پیتزا، مصرف کننده و پیتزا فروشی ها برساند. اگر به عنوان یک پیتزا فروش یا خرید کننده پیتزا نمی‌دانید که چرا باید از این زیر پیتزایی‌ استفاده کنید، این محتوا برای شماست.

سینگل زیر پیتزایی چیست؟

سینگل زیر پیتزایی که با نام‌های: کاغذ سینگل، ایفلوت جعبه پیتزا، ای یا e فلوت پیتزا و سینگل سفید کاغذی پیتزا نیز شناخته می‌شود از مهم ترین بخش های بسته بندی انواع پیتزا است که به خاطر حالت کنگره ای ساختار خود به راحتی میتواند هوا را از میان منافذ‌اش عبور دهد و از طعم پیتزا در برابر عوامل مختلفی مانند رطوبت، احتمال دفرمه و خمیر شدن پیتزا محافظت نماید.

مرتبط بخوانید: انواع جعبه پیتزا و کارتن بسته بندی پیتزا ( از ویژگی ها تا قیمت)

از آنجایی که اضافه شدن سینگل کاغذی به جعبه‌های پیتزا توسط وزارت بهداشت برای استفاده در داخل رستوران ها و فست فودی ها و سفارشات بیرون بر اجباری شده است، بنابراین در تولید این کاغذ‌ها از متریالی استفاده می‌شود که تضمین می کند تا زمانی که پیتزا به دست مشتری برسد، گرم و ترد باقی خواهد ماند.

چرا باید از ایفلوت پیتزا استفاده کرد؟

سینگل زیر پیتزایی ممکن است یک ورق سفید رنگ نسبتاً ابتدایی و شاید (از نظر برخی) غیر ضروری به نظر برسد. اما نکات کلیدی زیادی وجود دارد که باید در مورد این اختراع دست کم گرفته شده در نظر بگیرید و در نگهداری از طعم انواع پیتزا‌های خود بهره مند شوید.

  • بهترین جذب کننده چربی و حرارت پیتزا

بعد از خارج شدن از فر دو عامل حرارت و چربی میتوانند جعبه پیتزا را به یک آشغال خیس تبدیل کنند و به طور بالقوه بر قابلیت بازیافت آن نیز تاثیر بگذارند. علاوه بر اینکه رنگ سفید ایفلوت جعبه پیتزا بر القای حس پاکیزگی به مخاطبان و مشتریان تاثیر گذار است، همچنین میتواند به دلیل ساختار اولیه خود، حرارت و چربی پیتزا را جذب و از مرطوب و دفرمه شدن جعبه جلوگیری نماید.

  •  کنترل دما

کنترل دما توسط کاغذ سینگلِ جعبه پیتزا ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما به دلیل شکل کرکره‌ای و شیار‌دار این کاغذ، هوای گرم به راحتی از زیر پیتزا عبور کرده و در نتیجه پیتزا خمیر نخواهد شد بلکه به ترد شدن آن هم کمک خواهد نمود.

  • قابل بازیافت

نوع کاغذ تاثیر بسیار زیادی بر احتمال آلوده شدن آن و سپس خارج شدنش از خط بسته بندی های قابل بازیافت دارد. با اینحال، در مقایسه با سایر زیر پیتزایی های موجود در بازار، ورق کاغذ سینگل از مواد اولیه کاملا بهداشتی و بدون طرح ساخته شده که به عنوان تنها کاغذ دوستدار محیط زیست نیز از آن یاد می‌شود.

شیوه های مختلف تولید سینگل زیر پیتزایی

سینگل زیر پیتزایی یکی مواردی مهمی در رستوران های فست فودی هستش که درون جعبه پیتزا قرار میگیرد و در این نوشته با انوع آن آشنا خواهید شد

سینگل های زیر پیتزایی کاغذ‌های دو لایه‌ای هستند که به سه شیوه مختلف با برش های هندسی مانند مربعی، مثلثی، گرد و چند ضلعی به صورت عمده یا سفارشی قابل تولید هستند. میتوانید در تصویر بالا نیز انواع آنها را مشاهده نمایید.

  • ورق مسطح + فلوت + لاینر

در ساختار این زیر پیتزایی از یک ورق مسطح ( عضو اصلی خانواده کارتن های چند لایه) و یا لاینر ( بخش درونی ورق) به علاوه فلوت نوع e استفاده می‌شود که از این شیوه به عنوان شیوه تولید کاغذ سینگل بهداشتی نیز یاد می شود.

  • فلوت

در تولید زیر پیتزایی‌هایی که فقط یک ورق فلوت ( در بیشتر مواقع فلوت نوع e) در ساختار آنها بکار برده می‌شود، عدد گرماژ یا ضخامت را بالا در نظر میگیرند تا کاغذ سینگل جعبه پیتزا نتواند به راحتی قدرت مقاومت خود را در برابر حرارت پیتزا از دست بدهد.

  • دو لایه فلوت

در تولید زیر پیتزایی هایی که دو لایه فلوت ( ورق کنگره دار یا آکاردئونی ) بکار برده می‌شود همیشه از چسبی با پایه نشاسته برای به هم چسابندن لایه های فلوت به یکدیگر استفاده می کنند تا علاوه بر حفظ ویژگی بهداشتی بودنِ کاغذ سینگل، بتوانند مقاومت خوبی در برابر عواملی مانند رطوبت یا حرارت به آنها بیافزایند.

باید بدانید که سینگل پیتزایی چند ضلعی ( شش ضلعی و هشت ضلعی) را به دلیل هزینه بالا، بیشتر در فست فودی‌های بزرگ استفاده می‌کنند. زیرا در تولید این نوع اشکال زیرپیتزایی دور زیر زیادی به عنوان ضایعات در زمان برش آن به وجود می آید که همین امر باعث افزایش قیمت آن میگردد.

ولی اقتصادی ترین زیر پیتزایی که قیمت تمام شده به صرفه تری نیز دارد، شکل مربعی ایفلوت پیتزا است که به راحتی داخل هر اندازه جعبه پیتزایی جای می گیرد.

 استفاده از کاغذ سینگل زیر پیتزا در حین پخت

تا کنون متوجه شده اید که سینگل زیر پیتزایی یک نوع کاغذ دو لایه بهداشتی است که خیلی خوب به تهویه هوای پیتزا کمک می‌کند و نمی گذارد پیتزا، طعم و تردی خود را از دست بدهد. اما نمی‌توان از این کاغذ در حین فرآیند پخت پیتزا استفاده کرد، زیرا این محصول به عنوان یک سینی مقوایی و کاغذی عمل می کند و ممکن است به خاطر جنسی که دارد به راحتی آتش و یا کیفیت خود را بر اثر حرارت بالا از دست دهد.

قیمت سینگل کاغذی پیتزا

قیمت هر سینگل زیر پیتزایی برحسب نوع، سایز آن، تعداد سفارش و مقدار تیراژ متفاوت است. خوشبختانه تمام شرکت‌های تولید ایفلوت پیتزا پتانسل تولید و ثبت سفارش عمده زیر پیتزایی ها را دارند، بنابراین شما می‌توانید در انواع سایز های تک نفره یا ۱۸، ۲۱، ۲۶، ۳۰، ۳۲ و حتی سایز بزرگتر برای جعبه‌های پیتزای خود از حداقل ۱۰۰۰ عدد تا هر تعدادی کاغذ سینگل پیتزا سفارش دهید.

جمع بندی

با سینگل زیر پیتزایی میتوان هر اسلایس پیتزا را بدون نگرانی از احتمال پاره شدن جعبه برش داد و برای پیتزا فروشی هایی که نمی خواهند برای هر سفارش، از چندین جعبه بزرگ پیتزا برای جلوگیری از ریخت و پاش های اضافی استفاده کنند نیز خرید کاغذ سینگل پیتزا بهترین راه حل است.

برای ثبت سفارش هر تعداد ایفلوت پیتزا میتوانید با کارشناسان ما در سایت کارتن سازی زرین کارتن تماس بگیرید تا طبق شکل هندسی مد نظرتان خیلی زود زیر پیتزایی شما آماده شود.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *