کارتن بسته بندی صادراتی و تفاوت آن با دیگر کارتن ها

کارتن صادراتی

کارتن بسته بندی صادراتی و تفاوت آن با دیگر کارتن ها مسئله ای است که بسیاری از تولیدکنندگان خواستا دانستن آن هستند. در موضوع صادرات، بسته بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تفاوت کارتن صادارتی با دیگر کارتن ها

کارتن بسته بندی صادراتی و تفاوت آن با یکدیگر کارتن ها یکی از عواملی است که میتواند در انتخاب آگاهانه مشتری کمک کننده باشد. مثلا مشتری که کار کسب و کار اینترنتی و فروشگاه های آنلاین را بر عهده دارد، نیازی نیست برای محصولاتش از کارتن ها با جلوه های بسیار ویژه و جذابی استفاده مند. برای او تولید کارتن های پستی نهایتا با یک چاپ فلکسویی که نمایان گر طرح و رنگ باشد کافیست.

اما در عوض کسانی که کار صادارت انجام میدهند به دست گرفتن بازار هدف و شناخته شدن برندشان اهمیت دارد، سفارش تولید بسته بندی هایی را می دهند که از نظر ظاهری جذاب و شکیل باشد. تا بتواند باعث جلب مشتریان و مصرف کنندگان گردد.

اما در عوض کسانی که کار صادرات انجام میدهند، به دست گرفتن بازار هدف و شناخته شدن برندشان اهمیت دارد. آنها معمولا برای کالاهایشان، سفارش تولید بسته بندی های را می دهند که از نظر ظاهری جذاب و شکیل باشد تا بتواند باعث جلب نظر مشتریان و مصرف کنندگان گردد.

اما هر دوی این مشتریان دریک چیز با یکدیگر هم نظرند. کیفیت تنهاترین و اصلی ترین چیزی است که مشتری در حوزه و حیطه ای فعالیت میکند، اهمیت دارد. مشتری اولی که در کسب و کار اینترنتی فعالیت میکند نیز کیفیت کارتن های پستی برابش اهممیت دارد تا محصولاتش را سالم و بدون آسیب به دست مشتریان برساند.

در خصوص مورد دوم نیز رسیدن سالم و سلامت کالا به دست مشتری در ارج از مرزهای هر کشوری میتواند حساس ترین فاکتور به حساب بیاید.

کدامیک را سفارش بدهم؟ کارتن صادراتی یا معمولی؟

جواب این سوال بستگی به نوع کاری که انجام میدهید دارد. یعنی اگر کارتن صادراتی تولید میکنید می بایست با توجه به نیاز بازار هدف و آنالیز آن یک سفارش مناسب برای بسته بندی های خود بگذارید.

برای مثال تاجرانی که زعفران ایرانی را به کشورهای دیگر صادر میکنند، هرگز نمی توانند از بسته بندی های معمولی با ظاهری نامناسب استفاده کنند. اینا نیازمند داشتن یک بسته بندی زیبا به همراه طراحی های جذاب و منحصر به فرد میباشند تا جوابگوی نیاز آنان باشد.

اما برای کسانی که مثلا در بازار داخل فعالیت میکنند شاید استفاده از چاپ سفارشی یا خدمات شکیل پس از آن چندان اهمیت نداشته باشد و ترجیح دهند یک کارتن ساده ولی با کیفیت برای محثولاتشان تولید گردد.

بنابراین، خرید کارتن بسته بندی مناسب با توجه به نیاز سفارش دهنده انجام میگیرد. البته کسانی نیز هستند که محصولاتشان در بازار داخل عرضه شود اما بسته بندی هایی که استفاده میکنند با نوع صادراتی آن برابری کند.

کارتن صادراتی چه ویژگی هایی دارد؟

کارتن صادراتی یکی از بسته بندی هایی است شاید شما به کشور دیگری سفر کرده باشید و با دیدن بسته بندی کالایی جذب شده و آن را خریداری کرده باشید و بعد از برگشت مدت ها بسته را نگه دارید در اینجا همان بسته توانسته با کیفیت طراحی شما را مجذوب خود کند و به همین سادگی آن بسته تا سالها نگه داشته و نام برند سازنده را در ذهن شما جای میگیرد.

به طور کلی کارتن و جعبه های صادراتی باید طوری تولید شوند که درمسیرهای طولانی شامل نگه داری در انبار، حمل و نقل و سپس رسیدن به بازار مقصد و تحویل مشتری بتوانند از محصول محافظت و از خسارت های احتمالی جلوگیری کنند. چون کارتن های صادراتی باید مسیر زیادی را طی نمایند باید از همه لحاظ مناسب باشند، از لحاظ مقاومت، ضد آب بودن بودن، نم، نور و آلودگی های دیگر را از خود عبور ندهند.

کارتن های صادراتی در اندازه و ابعاد مختلف و با توجه به محصول صادراتی طراحی و تولید میشوند. در واقع بسته بندی های صادراتی کارتن هایی هستند که در تولید آنها از لایه های ورق، با کیفیت بالا استفاده شده و چاپ هایی همانند فلکسو و افست به همراه لمینت بر روی آنها انجام میشود و میتوان برای استحکام و ماندگاری بیشتر این کارتن ها از لایه ی سلفون نیز استفاده کرد.

انواع کارتن های صادراتی

جعبه های خشکبار نوعی از جعبه های صادراتی هستند، خشکبار یکی از محصولات صادراتی کشور است که در بسته بندی های شکیل در ابعاد مختلف صادر میشود، در صادرات این محصولات ماندگاری بو  و طعم تا رسیدن به دست مشتری اهمیت زیادی دارد به همین دلیل برای این امر باید بسته بندی مناسبی را انتخاب کرد.

معمولا برای صادرات خشکبار از جعبه با چاپ لمینتی استفاده میشود زیرا کیفیت و مرغوبیت بالایی برای نگهداری این محصولات دارند و با شکل و طراحی جذاب میتوانند در زیباتر شدن این جعبه ها و جذب مشتری کمک بسیاری کنند.

پسته یکی از مهمترین خشکبار صادراتی است که بسته بندی آن حائز اهمیت میباشد که در بسته بندی این محصول از کارتن های صادراتی با کیفیت بالایی استفاده میشود. یکی دیگر از بسته بندی های صادراتی، کارتن بسته بندی خرما است.

امروزه خرما بیشترین جایگاه  محصولات صادراتی کشور را از آن خود کرده است که باز هم بسته بندی در صادرات این محصول حرف اول را میزند. معمولا برای بسته بندی خرما دو نوع کارتن صادراتی تولید میشود، جعبه مادر که جعبه ای بزرگ است و بچه جعبه خرما که درون جعبه مادر جای میگیرند.

ایران یکی از صادرکنندگان بزرگ زعفران است که بسته بندی آن نیز بسیار مهم میباشد و همچنین زیبایی کارتن صادراتی دربسته بندی اهمیت بسزایی دارد. معمولا کارتن های بسته بندی زعفران طوری تولید میشوند که زعفران داخل جعبه دیده شود و جذابیت بیشتری برای مشتری داشته باشد.

آیا کارتن های صادراتی گران تر اند؟

برای جواب این سوال باید گفت تنها ویژگی که کارتن صادارتی نسب به بسته بندی های داخلی دارد، همین بحث صادراتی بودن آنهاست. کارتن صادراتی همانطور که از اسمش پیداست برای کالاهای صادراتی استفاده میشوند. این کلاها چون معرف یک کسب و کار و از همه مهم تر، یک کشور هستند، حساسیت ها ظاهری روی آنان بسیار بالاست.

مرتبط بخوانید: استعلام قیمت آنلاین جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

وضوح تصاویر، رنگ آمیزی واقعی، جلوه بسته بندی، داشتن خدمات پس از چاپ مثل یووی موضعی، سلفون، طلاکوبی و غیره در دیده شدن محصولات تاثیر بسزایی دارد.

خب با توجه به المان های زیبایی نام برده شده، اعمال کردن آنان در قیمت نهایی محصولات تاثیر می گذارد. پس مسلما کارتن های صادراتی که شامل چنین ویژگی هایی باشند نسبت به کارتن های ساده تر قیمت گران تری دارند.

اهمیت کارتن صادراتی در بازار

امروزه با پیشرفت صنعت کارتن سازی و بسته بندی، توجه به کیفیت و زیبایی بسته بندی های صادراتی بیشتر شده است زیرا تولید کنندگان و افرادی که محصولات صادراتی به بازار ارسال میکنند تمایل زیادی دارند که نام و برندشان در بازارهای خارجی دیده شود و با این امر برندی شناخته  شده در بازار صادراتی داشته باشند.

در واقع یکی از مهمترین موارد برای صادرات محصولات بسته بندی آنها میباشد که تاثیر زیادی در شناخته شدن و معرفی برندهای مختلف صادراتی دارد به دلیل همین اهمیت بالای بسته بندی در صادرات،  بازار رقابتی برای تولید کنندگان کارتن صادراتی ایجاد کرده است ولی مطمئناً کیفیت، مرغوبیت و زیبایی کارتن تولیدی میتواند حرف اول را در این بازار رقابتی بزند.

شرکت زرین کارتن

شرکت زرین کارتن با تولید کارتن های صادراتی و طراحی مناسب توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید و همچنین آماده ثبت سفارشات شما عزیزان میباشد. شما میتوانید بسته بندی صادراتی مورد نظر را سفارش داده تا تیم قوی طراحان شرکت زرین کارتن با طراحی مناسب برای محصول شما بهترین بسته بندی را تحویل دهند.  

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *