کارتن زغال – چاپ با طرح سفارشی و قیمت برای کارتن ۱ تا ۱۰ کیلویی

کارتن زغال

کارتن زغال یکی از انواع بسته بندی هایی می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از شما حتما تا به حال جعبه و کارتن زغال را دیده اید که در اندازه و شکل های مختلف در بازار عرضه می شوند در این مقاله می خواهیم انواع جعبه و کارتن زغال را به شما معرفی نماییم.

زغال چه انواعی داشته و چرا نیاز به بسته بندی دارد؟

زغال ماده ای سیاه رنگ از مشتقات چوب سوخته می باشد که در موارد مختلف مانند درست کردن کباب، قلیان و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. زغال با توجه به نوع مصرفش اسامی متفاوتی دارد  که میتوان به زغال لیمویی، زغال فشرده یا جکسون، زغال قلیان و زغال کبابی اشاره کرد.

به دلیل اینکه زغال ماده ای قابل اشتعال است، نباید آب و نم به آن بخورد بنابراین باید درون بسته بندی مناسب عرضه شود. برای هر یک از انواع زغال ها بسته بندی در نظر می گیرند مثل کارتن زغال فشرده، کارتن زغال چینی، کارتن زغال لیمویی، کارتن زغال خودسوز و کارتن زغال کبابی. که تولیدکنندگان زغال بنا بر نوع محصولشان هر یک از این کارتن ها را سفارش می دهند.

انواع بسته بندی زغال

زغال در وزن های مختلف بسته بندی می شود که تعیین مقدار این وزن به عهده صاحب محصول می باشد یعنی در ابتدا هر تولیدکننده باید بداند می خواهد محصولش را به چه صورت و در چه وزنی ارائه کند.

اگر قصد دارد زغال را در وزن های زیر یک کیلو بفروش برساند باید به فکر تهیه جعبه مقوایی باشد. جعبه های زغال برای وزن های پایین از مقوا تولید می شوند. مقواها انواع مختلف دارند که شامل ایندربرد، گلاسه، پشت طوسی و کرافت می گردند که معمولا برای تهیه جعبه زغال از مقوای پشت طوسی استفاده می کنند.

مقواها در گرماژ ( ضخامت) مختلف که از ۶۰ تا ۵۰۰ گرم بوده موجود می باشند که معمولا گرماژ مناسب جعبه زغال، بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم است. جعبه زغال بیشتر در مدل درب دارویی ته قفلی تولید می گردد.

جعبه های زغال مقوایی را نمی توان به صورت تکی جابجا کرد زیرا این کار زمان زیادی می برد بنابراین آنها را درون یک کارتن مادر ( چهاردرب) چیده و سپس عرضه می کنند. انتخاب ابعاد و اندازه این کارتن بستگی به این دارد که چه تعداد جعبه کوچک با چه وزنی می خواهید درون آن بچینید. با توجه به این تعداد کارتن زغال چهاردرب را سفارش می دهید.

کارتن زغال در دو نوع سه لایه و پنج لایه تولید می شود. انتخاب هر یک از این کارتن ها بستگی به وزن جعبه های زغالی دارد که درون این کارتن می چینند. برای مثال اگر می خواهند ۱۰ عدد جعبه زغال ۵۰۰ گرمی را که جمعاً ۵ کیلو می شود داخل آن قرار دهند، کارتن سه لایه گزینه مناسبی می باشد ولی اگر تعداد این جعبه ها بیشتر شد یا وزن بیشتری داشتند باید از کارتن ۵ لایه استفاده شود.

کارتن پنج لایه از ۳ لایه ورق مسطح و دو فلوت ( ورق کنگره دار) تشکیل می شود که به دلیل همین چند لایه بودن مقاومت خوبی داشته و وزن های بالا را تحمل می کند.

اگر هم قصد دارید محصولتان را به صورت فله و در وزن های بالا به فروش برسانید در همان ابتدا باید به دنبال کارتن زغال باشید. برای عرضه زغال در این وزن ابتدا آن را درون مشمبا قرار داده و سپس داخل کارتن می گذارند.

در تهیه این کارتن ها بازهم دانستن وزن زغالی که می خواهید درون جعبه قرار دهید مهم و الزامی می باشد. برای وزن های زیر ۵ کیلو کارتن دولایه( سینگل فیس) و کارتن سه لایه و برای وزن های بالاتر کارتن پنج لایه گزینه های مناسبی می باشند. این کارتن ها معمولا به شکل چهاردرب تهیه و تولید می شوند.

زغال صادراتی خود را چگونه بسته بندی کنیم؟

امروزه ایران یکی از صادرکنندگان زغال به کشورهای مختلف است و در این زمینه بسیار فعال می باشد. اولین نکته در صادرات زغال علاوه برکیفیت خوب آن انتخاب یک بسته بندی مناسب می باشد. اگر تولید کننده زغال هستید و قصد صادرات آن را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

برای تهیه کارتن زغال صادراتی، در ابتدا باید بدانید کدام کشور مقصد محصول شماست که جعبه را تا حدودی مطابق نظر و سلیقه مردم آن کشور تهیه نمایید. نکته بعد اینکه کارتنی با کیفیت و مقاوم تهیه کنید که بتواند به خوبی از محصول محافظت کند و با توجه به وزن محصول چند لایه بودنش را انتخاب می نمایید.

اگر قرار است محصولتان با وزن کم و در جعبه مقوایی صادر شود باید به کیفیت، طرح کارتن زغال و چاپ آن توجه کنید که در مورد کارتن نیز همون موضوع صدق می کند.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد کارتن زغال صادراتی باید در نظر گرفت قرار دادن فلوت ضدرطوبت (ضد آب) در لایه های آن هنگام تولید می باشد زیرا کارتن زغال صادراتی باید طوری تهیه شود که در طول مسیر عرضه، نم و آب وارد آن نشده و زغال ها را خراب نکند. برای لایه های بیرونی آن نیز بهتر است از ورق کرافت استفاده شود زیرا نسبت به بقیه ورق ها کیفیت و استحکام بهتری دارد.

طراحی کارتن زغال

علاوه بر کیفیت کارتن زغال، طراحی و چاپ آن نیز دارای اهمیت می باشد و این موضوع هم در مورد محصولات داخلی و هم صادراتی صدق می کند. به طوریکه یک کارتن بدون چاپ برای مشتری جذابیتی نداشته و همچنین نمی تواند معرف نام و برند تولید کننده باشد.

بحث طراحی و چاپ کارتن زغال صادراتی نسبت به کارتن زغال داخلی اهمیتی چندین برابر دارد. زیرا در زمینه صادرات هر چقدر بسته بندی مدرن تر و شکیل تر باشد فروشی بالاتر و ماندگاری بیشتر خواهد داشت.

هر تولیدکننده برای جذب مشتریان جدید باید بسته بندی های خود را آپدیت کرده و از طرح ها و رنگ های به روز استفاده نماید، مطمئناً مشتریان اگر برند خاصی مدنظرشان نباشد به سمت جعبه و کارتن زیباتر می روند و در اینجاست که بسته بندی سبب بالا رفتن آمار فروش می شود.

بر روی جعبه زغال مقوایی چاپ افست انجام می گردد، به دلیل قابلیت چاپ بالای این جعبه ها انجام چاپ افست سبب شکیل تر و زیباتر شدن آنها شده و مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند. برای طراحی جعبه زغال می توان ایده های جدیدی را بکار برد برای مثال تصاویر آتش، زغالی که نیمه سوز است و یا قلیان می توانند گزینه های خوبی باشند.

بهتر است بر روی جعبه زغال نشان یا تصویری از نوع زغال چاپ شود تا مشتری هنگام خرید سردرگم نشود مثلا بر روی جعبه زغال لیمویی تصویری از لیمو  و یا روی جعبه زغال قلیان تصویر یا طرحی مشابه قلیان چاپ کنند تا مشتری با دیدن بسته بندی متوجه شود چه نوع زغالی درون پک قرار دارد.

استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی نیز در طراحی جعبه زغال می تواند مناسب باشد. برای کارتن زغال به خصوص صادراتی نیز از چاپ افست استفاده می کنند. به دلیل اینکه این نوع چاپ را نمی توان به شکل مستقیم بر روی کارتن انجام داد آن را روی مقوا انجام می دهند و بعد مقوای چاپ شده را که در اصطلاح پوستر نام دارد بر روی کارتن می چسبانند که به این صورت کارتن لمینتی تهیه می گردد.

کارتن لمینتی زغال از نظر کیفیت و ظاهر گزینه خوبی برای بسته بندی زغال فله می باشد. اگر بر روی این کارتن ها سلفون کشیده شود جعبه ها براق شده و زیبایی و جذابیتشان افزایش می یابد.

چگونه کارتن زغال ارزان و باکیفیت بخریم؟

برای تهیه کارتن ارزان و باکیفیت در ابتدا باید وزن محصولتان را بدانید تا طبق آن بسته بندی مناسب را تهیه نمایید. اگر تولید کننده زغال هستید و همیشه به این کارتن ها نیاز دارید اولین و مهمترین گزینه که در کمتر شدن قیمت کارتن زغال میتواند به شما کمک نماید سفارش در تیراژ بالا می باشد زیرا در تعداد زیاد هزینه تولید پایین تر آمده، دور چاپ کمتر شده و در بیشتر مواقع بجای شیت از رول استفاده می کنند که قیمت پایین تری نسبت به شیت ورق دارد که تمام این عوامل سبب می شوند در تعداد سفارش بالا قیمت جعبه زغال پایین تر بیاید.

نکته بعدی جنس ورق مصرفی است که جهت تولید استفاده شده، مورد سوم نوع چاپ می باشد به غیر از چاپ افست می توان بر روی کارتن زغال چاپ فلکسو انجام داد که متشکل از یک یا دو رنگ بوده و به طور مستقیم بر روی کارتن ها اعمال می گردد.

این نوع چاپ نسبت به چاپ افست قیمت پایین تری دارد و برای تولیدکنندگانی که به دنبال کارتن با قیمت کمتر هستند مناسب می باشد ولی باید گفت از نظر زیبایی، جذابیت و فروش بیشتر، کارتن زغال لمینتی گزینه بهتری هستند. با دانستن موارد بالا می توانید جعبه زغالی متناسب با بودجه خود تهیه نمایید.

شرکت زرین کارتن

اگر با خواندن مطالب بالا باز هم دچار مشکل و تردید هستید و نمی دانید چه نوع کارتنی برای محصولتان مناسب است می توانید با مشاورین شرکت زرین کارتن تماس گرفته و از آنها در زمینه تولید کارتن و جعبه زغال راهنمایی بگیرید.

مشاورین فروش این شرکت سعی بر این دارند که با راهنمایی درست ارزانترین و باکیفیت ترین جعبه و کارتن را به شما پیشنهاد دهند تا شما بتوانید به راحتی بسته بندی مورد نظر خود را انتخاب کرده و ثبت سفارش کنید. جهت ارتباط با مشاورین زرین کارتن می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *