کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو

کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو

کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو چند لایه است؟ تقاضا برای خرید دیسک و صفحه خودرو در کشور چقدر است که برای حفظ آن باید یک محافظ کارتنی مقاوم ساخت؟ آیا چاپ یک طرح جذاب روی باکس دیسک و صفحه خودرو تاثیری بر میزان فروش محصول دارد؟ چرا تنها میتوان از جعبه کارتنی برای بسته بندی دیسک و صفحه خودرو استفاده کرد؟ از چه ورق کارتنی برای ساخت جعبه های کارتنی دیسک و صفحه خودرو بیشتر استفاده میشود؟ اگر تولید کننده این لوازم جانبی هستید و به دنبال یک کارتن بسته بندی دیسک و صفحه هستید که در کنار محافظت از محصول، باعث فروش انفجاری کسب و کارتان شود، ادامه مقاله را از دست ندهید.

کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو به دلیل ارزش حداقل چهار میلیون تومانی محصول داخلش، در صنعت بسته بندی قطعات خودرو از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که تعویض دیسک و صفحه خودرو نیازمند خارج کردن قطعات بسیار زیادی از ماشین می‌باشد که بین ۲ تا ۴ ساعت از تعمیرکار وقت میگیرد، بنابراین باید به کیفیت این قطعه با ارزش توجه بسیار زیادی شود. همانطور که کیفیت محصول از اهمیت بالایی برخوردار است، به همان اندازه نیز از آنجایی که دیسک و صفحه خودرو وزن زیادی دارد و اگر با زمین تماس پیدا کند یا فشار زیادی به آن وارد شود، عمر مفیدش کوتاه تر می‌شود، در نتیجه ضرورت دارد تا آن را از کارخانه تا درب مغازه و سپس دستان مشتری درون یک جعبه کارتن با کیفیت بسته بندی کنید.

میزان تقاضا کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو در ایران

بر اساس آمار بانک مرکزی، حدود ۴۹ درصد از خانوار‌های ایرانی صاحب خودرو دنده ای می‌باشند. برای هرکدام از قطعات خودرو های دنده ای یک عمر مفیدِ مشخصی تعیین شده که زمانی که عمر آنها به پایان برسد، هرچه سریع تر برای خسارت ندیدن سایر قطعات خودرو باید تعویض شوند.

یکی از این قطعات بسیار مهم دیسک و صفحه خودرو است که در بازار توسط برند های مختلفی مانند عظام پلاس، والئو، سکو و غیره عرضه می‌شود. این قطعه که معمولاً از جنس آهن، آلومینیوم یا تیتانیوم تولید میشود، همیشه باید بین ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر برای آسیب ندیدن گیربکس و موتور خودرو تعویض شود. پس میتوان نتیجه گرفت، دیسک و صفحه خودرو یکی از قطعات استثنائی صنعت خودروسازی است که شرایط جابه جایی آن از کارخانه به مغازه یا فروشگاه ها برای جلوگیری از احتمالاتی مانند ضربه، رطوبت و تکان خوردن های اتفاقی داخل انبار ها و سوله ها که منجر به کاهش عمر مفید و کارایی آن میشوند، تنها یک کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو است که میتواند ناجی اعتبار تولید کنندگان و کیفیت خود قطعه ‌باشد. اما کدام جعبه کارتنی میتواند بهترین محافظ این قطعه سنگین ۴ و ۵ کیلوگرمی باشد؟ در ادامه میخوانید.

نوع بسته بندی دیسک و صفحه ماشین

بسته بندی، نبض اصلی قلب کالا است. زیرا، همانطور که قبلتر گفتیم هیچ راننده ای دوست ندارد، به دلیل کیفیت پایین بسته بندی اولیه دیسک و صفحه، مدام فکر خود را درگیر خرید دوباره این قطعه از برند های دیگر نماید تا شاید یک روز، برندی را پیدا کند که واقعا برای کالا و بسته بندی‌اش ارزش قائل است.

برای تولید کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو، عموماً کارتن‌سازی ها از انواع ورق کارتن لایه دار مانند ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می‌کنند. زیرا متریال اولیه این کارتن ها تشکیل شده از لایه‌های فلوت و لاینر مستحکمی است که در برابر تمامی وزن های مختلف دیسک و صفحه خودرو های ال ۹۰، ۲۰۶، پژو، پراید، سمند، ۲۰۷، پرشیا و حتی ماشین های سنگین مانند کامیون مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

خواندنی‌ها: کارتن سه لایه چیست و برای کدام کالاها مناسب است؟

از میان مدل‌های متنوع جعبه کارتنی در صنعت بسته بندی، تا ۹۰ درصد مدل کیبوردی و در مواقعی مدل ته قفلی درب دارویی بیشترین و پرطرفدار ترین جعبه های کارتنی دیسک و صفحه خودرو هستند.

اولین انتخاب رانندگان برای خرید دیسک و صفحه

کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو

در شهر های پر جمعیت و صنعتی مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و غیره که رانندگان به خصوص تاکسی ران ها به علت ترافیک شهری ناچار به گرفتن پی در پی کلاچ و ترمز‌ خودرو هستند، می‌بایست هر چند وقت یکبار دیسک و صفحه خودرو‌یشان را چک نمایند تا بازه عمری دیسک و صفحه تمام نشده باشد. از علائم تمام شدن عمر دیسک و صفحه میتوان به کم شدن شتاب خودرو، لرزش ماشین در حین شتاب اولیه، بد جا رفتن دنده به خصوص دنده یک و غیره اشاره کرد که در صورت تعویض نشدن، در بلند مدت خطر دیگر برای راننده به دنبال دارند.

شاید چنین تصوری باشد که چون دیسک و صفحه یک قطعه صنعتی است و فقط برای چند دقیقه راننده و در انتها تعمیر کار با آن سرو کار دارد، لازم نیست که حتما یک بسته بندی مناسب با یک طرح جذاب که اعتماد مشتری را جذب میکند، برای آن تهیه شود. همین تفکرات، باعث شده تا شرکت هایی که دیسک و صفحه های غیر استاندارد تولید میکنند، به راحتی به فعالیتشان ادامه دهند.

از این رو، طبق دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی وزارت کشور، درج شناسه کالا بر روی هر کالایی به خصوص کارتون بسته بندی دیسک و صفحه خودرو که در بازار تقاضای بالایی دارد، اجباری است. شناسه کالا طبق درخواست مشتری به صورت مستقیم با چاپ فلکسو یا به صورت غیر مستقیم توسط چاپ افست روی کارتن چاپ میشود. چاپ افست یک تکنیک چاپی غیر مستقیم اما با دارای طیف رنگی بسیار گسترده است که با آن میتوان هر طرحی، به خصوص طرح های دیسک و صفحه که کمی جزئیات بیشتری روی خود دارند را ابتدا روی مقوای درخواستی مشتری چاپ و سپس آنرا در جعبه سازی ها با ماشین آلات مخصوص بر روی کارتن اعمال کرد. به کارتن های تولید شده با چاپ افست، کارتن لمینتی گفته میشود.

جمع بندی

در صورتی که در حوزه فروش قطعات صنعتی و مکانیکی خودرو فعالیت دارید و قصد دارید یک کارتن بسته بندی دیسک و صفحه خودرو ایمن سفارش دهید، میتوانید با مشاوران کارتن سازی زرین کارتن قبل از ثبت سفارش خود تماس گرفته و پیرو ایده های خود، یک طرح و بسته بندی با کیفیت که در نتیجه باعث ورود کسب و کار شما به بازار هدف و سپس گسترش برندینگ، هدایت می کند، خریداری نمایید. اگر در زمینه قیمت کارتن لمینتی یا فلکسویی دیسک و صفحه خودرو هم سوالی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *