بسته بندی دستمال کاغذی و ویژگی های آن از جعبه تا کارتن هایش

انواع جعبه دستمال کاغذی

بسته بندی دستمال کاغذی و ویژگی های آن میتواند تولیدکنندگانی را که در این حوزه فعالیت میکنند را آگاه سازد. در اکثر مواقع برای تهیه بسته بندی دستمال کاغذی از مقوای ایندبرد یا پشت طوسی استفاده میکنند که در گرماژهای متفاوتی تولید میشود.

تولید بسته بندی دستمال کاغذی

بسته بندی دستمال کاغذی یک مدل بسته بندی مقوایی انتخاب شده است و ویژگی های آن شامل نوع مقوای مصرفی و گرماژ آن میباشد. جنس جعبه دستمال کاغذی به دلیل وزن سبکی که دارند از مقوا میباشند. این مقواها در انواع ایندربرد، پشت طوسی و گلاسه، تحریر و غیره میباشد. اما برای دستمال کاغذی معمولا پشت طوسی و ایندبرد کاربرد بیشتری دارد که در این بین متداول ترین و ارزان ترین نوعی که میتوان تولید کرد، پشت طوسی میباشد.

جعبه دستمال کاغذی مقوایی

مقواها در گرماژهای متفاوتی تولید میشوند که با توجه به حجم و وزن دستمال کاغذی ها یک گرماژ مناسب برای تولید انتخابب می کنند.

دستمال کاغدی ها در دو نوع ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ در بازار یافت میشوند که جعبه دستمال کاغذی ۲۰۰ برگ اندازه بزرگ تری دارد یعنی از نظر ابعاد با ۱۰۰ برگ تفاوت میکند.

طرح جعبه دستمال کاغذی به چه شکل انجام می گیرد؟

همانطور که میدانید طراحی و چاپ دو اصل جدا نشدنی از یکدیگر میباشند. از آنجایی که بسته بندی های دستمال کاغذی از جعبه های مقوایی تولید شده اند، چاپی که رویشان اعمال میشود چاپ افست بوده که در آن محدودیتی از نظر طرح و رنگ وجود ندارد و حتی تولید کنندگان میتوانند از خدمات چاپ مثل طلاکوبی نوشته ها، یووی موضعی، سلفون و غیره استفاده کنند.

اکثر جعبه های دستمال کاغذی به شکل مکعب مستطیل یا مربع است. اما برخی از تولیدکنندگان در این حوزه هستند که خواستار آن اند، بسته بندی دستمال کاغذی هایشان در اشکال هندسی خاصی به تولید برسد که باید گفت تولید هرگونه جعبه مقوایی با هر نوع شکل هندسی امکان پذیر است.

جعبه دستمال کاغذی طرح دار

از آن جایی که دستمال کاغذی یک کالای تبلیغاتی هم میتواند محسوب میشود، چاپ روی بسته بندی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دستمال کاغذی هایی که در بازار دیده میشود همگی نماد یا نام تجاری کسب و کارشان را روی جعبه چاپ کرده اند و کمتر کسب و کاری پیدا میشود که بدون هیچگونه چاپی جعبه های دستمال کاغذی را به بازار عرضه کند.

تاثیر چاپ دستمال کاغذی اختصاصی در بازار چگونه است؟

اول از همه باید گفت بسته بندی های دستمال کاغذی با جعبه های مقوایی در مدل های کوچک تر و برای کارتن های مادر از جعبه کارتنهای چندلایه استفاده میکنند تا دستمال کاغذی ها درون آن چیده شده و حمل و نقل آنان ساده تر گردد.

خرید کارتن مادر دستمال کاغذی به چینش آنان بستگی دارد یعنی آنکه تولیدکننده قصد دارد درون کارتن مادر چند جعبه مقوایی قرار دهد. به این شکل ابعاد آن مشخص میشود و میتوان آن را تولید کرد.

برای بسته بندی های کارتنی به غیر از افست میتوان از چاپ فلکسو هم استفاده نمود که تنها نشان دهنده نام تجاری شرکت یا کارخانه تولید کننده است. حتی برای کمتر شدن هزینه ها نیز میتوان از کارتن های بدون چاپ برای جابجایی جعبه های مقوایی درون آن استفاده کرد.

همانطور که گفته شد، چاپ و طراحی روی جعبه های مقوایی دستمال کاغذی بسیار در برندینگ آنها تاثیر گذار است. در جعبه های دستمال کاغذی معمولا سعی میکنند از رنگ های روشن با طراحی های شلوغ استفاده کنند زیرا محتوای همگی برگه های دستمال کاغذی است و تنها چیزی که مخاطبان را به سمت خرید کالای هدف جذب خواهد کرد، نوع بسته بندیست.

هرچه طرح و رنگ زیباتر روی جعبه دستمال کاغذی به چاپ رسیده باشد، شانس فروش بیشتری خواهید داشت. بنابراین، طراحی را در زمینه تهیه و عرضه دستمال کاغذی دست کم نگیرید و از المان های بصری جذاب استفاده کنید.

درست است که استفاده از فاکتورهایی مثل طلاکوبی، یووی یا برجسته سازی صرفه اقتصادی برای ارائه کالای مصرفی مثل دستمال کاغذی نداشته باشد اما میتواند آمار فروش را برای تولید کننده به حد قابل قبولی برساند.

سفارش جعبه دستمال کاغذی

اگر قصد سفارش بسته بندی دستمال کاغذی را دارید و یا نیاز به مشاوره قبل خرید پیدا کردید میتوانید با کارشناسان فروش و طراحان شرکت زرین کارتن تماس حاصل نمایید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *