انواع جعبه و کارتن بسته بندی توت فرنگی

کارتن بسته بندی توت فرنگی

انواع جعبه و کارتن بسته بندی توت فرنگی که در بازار مشاهده می کنید از مهمترین نکات جهت سالم ماندن این میوه خوشمزه و پرطرفدار در هنگام عرضه می باشد که صاحب هر محصول باید به آن توجه داشته باشد و بهترین انواع جعبه و کارتن بسته بندی توت فرنگی را تهیه نماید.

چرا توت فرنگی را بسته بندی می کنیم؟

توت فرنگی از جمله میوه های حساس است که به سرعت آسیب میبیند، به همین دلیل برداشت و نگهداری آن تا زمان عرضه به بازار کار دشواری می باشد.

 عوامل محیطی مانند گرما، سرما، نم و ضربه های حمل و نقل سبب خراب شدن توت فرنگی می شوند، بنابراین هر تولیدکننده و فروشنده قبل از همه باید به فکر تهیه پکی مناسب و محکم برای محصولش باشد، جعبه ای که به خوبی از توت فرنگی ها محافظت کرده و سبب سالم ماندن آنها تا رسیدن به دست مشتری شود.

توت فرنگی بیشتر در استان کردستان و در شهرهای سنندج، کامیاران و سرو آباد کاشت و برداشت می شود. یکی از مشکلات عرضه این محصول بکار نبردن بسته بندی مناسب می باشد که همین امر سبب شده بخشی از توت فرنگی برداشت شده خراب گشته و دور ریخته شود.

توت فرنگی یکی از محصولاتی است که میتوان به شکل گلخانه ای نیز تولید گردد. درست است که هر میوه ای با توجه به اقلیم و آب و هوا در آن شهر بهتر رشد میکند اما رشد و پرورش گلخانه ای نیز با تداعی کردن همان شرایط، می توانند تولیدات با کیفیتی داشته باشند.

 اگر هر باغدار و کشاورز هنگام برداشت به تهیه جعبه و کارتنی مناسب توجه کند مطمئناً توت فرنگی تولید شده نه تنها جهت مصرف داخلی بلکه به میزان زیادی نیز صادر می گردد.

مرتبط بخوانید: کارتن و جعبه میوه و صیفی جات

جعبه و کارتن توت فرنگی

به دلیل حساس بودن توت فرنگی آن را در وزن های پایین بسته بندی و سپس عرضه می کنند، که رایج ترین این وزن ها ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم می باشد.

به احتمال زیاد جعبه های کوچک توت فرنگی را که از جنس پلاستیک هستند دیده اید، امروزه به دلیل اهمیت دادن مردم به محیط زیست و طبیعت، استفاده از جعبه های پلاستیکی که قابل بازیافت نمی باشند تا حدود زیادی کاهش یافته و جای آنها را جعبه های کارتنی و مقوایی گرفته که هم قابلیت بازیافت بالایی دارند و هم اینکه انجام چاپ بر روی آنها به راحتی صورت می گیرد.

برای بسته بندی توت فرنگی در وزن پایین از جعبه های مقوایی کرافت و ایندربرد استفاده می کنند که امروزه مقوای کرافت مصرف بیشتری در این زمینه دارد، جعبه های مقوایی کرافت قهوه ای رنگ بوده و در مدل های دلخواه مشتری با توجه به وزن محصول قابل تولید هستند.

جعبه های مقوایی توت فرنگی را درون کارتن مادر که معمولا مدل سبدی و چهاردرب می باشند، قرار می دهند، انتخاب کارتن مدل سبدی بهتر از چهاردرب است زیرا در این نمونه جعبه، هوا به راحتی در بین توت فرنگی ها جابجا شده و از خراب شدن آنها جلوگیری می کند.

جعبه مادر توت فرنگی از جنس کارتن سه لایه می باشد، لایه های کارتن از یک ورق لاینر و یک فلوت تشکیل می شوند، کارتن های ۳ لایه برای بسته بندی توت فرنگی تا وزن حدود ۵ کیلوگرم مناسب می باشند. وقتی جعبه های مقوایی توت فرنگی درون کارتن مادر قرار می گیرند جابجایی آنها راحت تر شده و زمان زیادی نمی برد.

برخی تولیدکنندگان و فروشندگان توت فرنگی خواهان جعبه های مقوایی کوچکی هستند که از نظر ظاهری زیبا بوده و نسبت به پک های دیگر خاص و منحصر به فرد باشند. این افراد با اخذ مشاوره از شرکت های جعبه سازی که شرکت زرین کارتن یکی از آنهاست، می توانند بهترین نوع و مدل جعبه توت فرنگی را انتخاب و تهیه نمایند.

چاپ و طراحی جعبه و کارتن توت فرنگی

چاپ جعبه توت فرنگی نکته با اهمیت در امر بازاریابی و فروش محصول می باشد، شاید بتوان توت فرنگی ها را درون یک کارتن سفید و یا قهوه ای ساده بدون چاپ و طرح، قرار داد و عرضه نمود ولی باید گفت چنین بسته بندی نمی تواند معرف برند محصول به مشتریان باشد. اگر یک تولید کننده بخواهد محصولش با فروش بیشتری مواجه شود باید یک جعبه همراه با چاپ نام و برندش به مشتریان ارائه کند.

گاهی تولید کنندگان و فروشندگان توت فرنگی از یک چاپ و تصویر، به صورت مشترک و عمومی بر روی جعبه و کارتن محصولشان استفاده می کنند، معمولا این نوع چاپ عمومی، فلکسو میباشد، چاپ فلکسو بصورت تک رنگ و یا دو رنگ روی کارتن های سفید و قهوه ای درج می گردد.

اما در برخی مواقع یک فروشنده درخواست چاپ و طرحی اختصاصی را بر روی جعبه توت فرنگی دارد، طرحی که مختص به او و برندش باشد. به این نوع چاپ، چاپ سفارشی می گویند که با انجام آن، جعبه توت فرنگی سفارشی تولید می گردد.

چاپ جعبه توت فرنگی سفارشی، اکثرا چاپ افست می باشد این نوع چاپ تنوع رنگ داشته و روی مقوا درج میشود، سپس مقوا را روی کارتن می چسبانند که به این نوع فرایند در بسته بندی، کارتن لمینتی می گویند.

وضوح رنگ و تصویر بر روی این پک ها سبب جلب توجه مشتریان می گردد، این نوع جعبه ها برای صادرات توت فرنگی گزینه مناسبی هستند، باید گفت بر روی جعبه های مقوایی توت فرنگی نیز چاپ افست انجام می شود که در زیبایی آنها تأثیر بسیار زیادی دارد.

قیمت جعبه توت فرنگی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت جعبه و کارتن توت فرنگی به چندین عامل بستگی دارد که شامل ابعاد و اندازه جعبه، نوع ورق مصرفی، نوع چاپ و تیراژ سفارش داده شده، می باشد.

برای خرید جعبه توت فرنگی و استعلام قیمت باید قبل از هر چیز وزن دقیق محصول و جنس مقوا و ورقی را که می خواهید به کارشناسان فروش کارتن سازی ها اراده داده تا طبق این موارد، آنها بتوانند به شما در انتخاب جعبه مناسب کمک کنند.

ارزانترین جعبه توت فرنگی، کارتن قهوه ای ساده با چاپ فلکسو می باشد البته همانطور که گفتیم کارتن لمینتی توت فرنگی می تواند جلوه زیباتری نسبت به کارتن فلکسویی داشته باشد و بیشتر به چشم مشتری آمده و در بازار فروش جایگاه خوبی کسب کند. انتخاب هر یک از این چاپ ها بستگی به میزان هزینه ای دارد که هر تولیدکننده می خواهد برای پک محصولش انجام دهد.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *