کارتن بسته بندی بادمجان صادراتی

کارتن بسته بندی بادمجان صادراتی

کارتن بسته بندی بادمجان صادراتی، با کیفیت بالا جهت جلوگیری از خراب شدن و پلاسیدگی بادمجان ها در مدل ها و نمونه های مختلف تولید می شود، کارتن بسته بندی بادمجان صادراتی جهت پک کردن انواع مختلف بادمجان مورد استفاده قرار می گیرد.

صادرات بادمجان

بادمجان یکی از صیفی جاتی می باشد که غذاهای زیادی با آن طبخ می شود و طرفداران زیادی دارد. ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل داشتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب در شهرهای مختلف آن انواع بادمجان کاشت و برداشت میشود.

که با توجه به مقدار زیاد این محصول علاوه بر ارسال به بازارهای داخلی، به کشورهای دیگر از جمله عراق، امارات، قطر و روسیه نیز صادر میگردد.

بادمجان انواع مختلف دارد که شامل مدل تخم مرغی، گرد، کشیده و لامپی میشود، این محصول رنگ های متفاوتی مانند قرمز، مشکی، ارغوانی، سفید و رنگی دارد که نوع ارغوانی و بنفش آن مصرف بیشتری دارند، هنگام عرضه بادمجان باید نوع آن را بر روی جعبه چاپ کرد.

صادرات بادمجان برای کشور ارزآوری به همراه دارد بنابراین باید در عرضه آن دقت نمود زیرا برخی کشورهای مقصد مانند روسیه، امارات و قطر در بحث واردات محصولات غذایی به کشورشان سختگیر هستند و در ابتدا محصول را آزمایش میکنند.

در مورد بادمجان هم اگر متوجه پلاسیدگی و یا زدگی این محصول شوند آن را خریداری نمی کنند. بادمجان بر اثر فشار ناشی از حمل و نقل و عوامل محیطی (گرما و سرما) پوستش چروکیده شده و آسیب می بیند بنابراین باید چیدمان آن، درون کارتن بسته بندی مناسب به خوبی صورت بگیرد.

مرتبط بخوانید: انتخاب بهترین جعبه و کارتن بسته بندی فلفل دلمه!

بادمجان باید در دمای ۱۲ الی ۱۸ درجه و رطوبت حدود ۸۵ تا ۹۵ درصد قرار بگیرد تا سالم بماند، بادمجان ها حدود ۱۵ الی ۱۹ روز از زمان برداشت تا مصرف تازه می مانند.

چه نکاتی را راجع به نوع کارتن و صادرات بادمجان باید بدانیم؟

برای ارسال بادمجان به کشورهای دیگر باید نکاتی را در نظر گرفت و با توجه به این نکات و رعایت آنها صادرات بادمجان را انجام داد.

انتخاب کارتن و جعبه مناسب بسته بندی بادمجان: نکته مهمی که در هنگام صادرات بادمجان باید به آن توجه داشت انتخاب بسته بندی مناسب برای محصول می باشد.

برای اینکه بادمجان از ضربه های بوجود آمده بر اثر جابجایی در امان بماند باید آن را درون یک جعبه محکم و مقاوم قرار داد، جهت این منظور با توجه به وزن بادمجان از کارتن ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می کنند، البته برای صادرات بادمجان بهتر است از کارتن ۵ لایه استفاده شود.

بادمجان معمولا در وزن ۵ تا ۷ کیلوگرم بسته بندی می شود که برای این وزن ها کارتنی با ابعاد استاندارد ۱۱*۴۰*۶۰ تولید می کنند انتخاب این ابعاد به این دلیل است که به راحتی بر روی پالت های ۱۲۰*۱۲۰ و ۱۲۰*۱۰۰ قرار بگیرند که در اصطلاح میگویند ابعاد این کارتن بادمجان پالت خور است.

کارتن بادمجان در مدل های سبدی و چهار درب تولید می گردد که در بحث صادرات مدل سبدی طرفداران بیشتری دارد.

زمان ارسال بادمجان را بدانیم: یکی از نکاتی که در مورد صادرات بادمجان باید بدانیم زمان ارسال این محصول به کشورهای دیگر می باشد، برای مثال فصل های ابتدایی سال زمان ارسال این محصول به عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس بوده و نیمه دوم سال مناسب صادرات بادمجان به روسیه و کشورهای همجوار آن می باشد.

داشتن اطلاعات راجع به بادمجانی که صادر می کنید: همانطور که گفتیم بادمجان انواع مختلف دارد که هر تولید کننده باید نوع محصولش را بشناسد و بداند مقصد ارسال آن کدام کشور است. مثلا بادمجان لامپی در کشور روسیه خواهان دارد در حالیکه عراقی ها اشتیاقی به خریداری این نوع بادمجان ندارند، پس اگر بادمجان لامپی را به عراق صادر کنید موفقیت چندانی بدست نخواهید آورد.

با توجه به نوع بادمجان چیدمان آن در کارتن بادمجان متفاوت می باشد، چند ردیف چیدن بادمجان ها بستگی به سایز و اندازه آنها دارد.

با چه ترفندهایی میتوان در صادرات بادمجان موفق شد؟

برای موفقیت در بازار صادرات بادمجان، باید مواردی را در نظر گرفت که رعایت این نکات می تواند پله ای جهت ترقی و ماندگاری شما در این بازار باشد.

ایجاد چاپ و طرح مناسب کارتن بادمجان: چاپ یکی از موارد مهم در بحث تبلیغ و معرفی محصول به مشتریان است، کارتن بسته بندی میوه و صیفی جات اکثرا دارای یک چاپ عمومی می باشد، چاپی که مربوط به برند یا شخص خاصی نیست، چاپ عمومی معمولا فلکسو و در موارد صادراتی لمینتی می باشد.

نوع دیگری از چاپ و طراحی به صورت خصوصی و سفارشی روی کارتن بادمجان درج می گردد که در پی آن نام و برند تولیدکننده و فروشنده بر روی جعبه چاپ می شود که همین امر سبب دیده شدن محصول و شناخته شدن برند می گردد.

برای چاپ کارتن بادمجان سفارشی، اکثرا از چاپ افست استفاده می کنند، با انجام چاپ افست روی بسته بندی کارتن لمینت می شود.

کارتن لمینتی بادمجان دارای تنوع طرح و رنگ بوده و برای مشتریان جذاب می باشد، انتخاب یک طرح و چاپ مناسب می تواند راهکاری برای فروش موفق و ماندگاری در بازار باشد.

مرتبط بخوانید: همه چیز راجع به انواع چاپ و بسته بندی محصولات

رعایت نکات مربوط به کشور مقصد: آشنایی با فرهنگ و سلیقه های مردم کشور هدف نیز نکته مهمی در صادرات می باشد. بسته بندی محصول باید تا حدودی نزدیک به فرهنگ مردم کشور مقصد بوده تا از آن استقبال شود، برای مثال ایجاد طرح و یا رنگی که برای آنها نمادی از فرهنگشان باشد آنها را به سمت جعبه محصول جذب می کند زیرا در اولین نگاه، این جعبه محصول است که دیده میشود.

 در مورد کارتن بادمجان صادراتی می توان از رنگهایی متناسب با کشوری که قصد ارسال محصول را دارید استفاده کنید معمولا در مورد کشورهای حوزه خلیج فارس رنگ های شاد مانند قرمز میتوانند جذاب باشند.

اطلاع از قوانین گمرک و مسائل اداری هر کشور که مربوط به صادرات است نیز پیش نیاز هر تولیدکننده و صادرکننده بادمجان قبل از از صادرات محصولش می باشد.

کیفیت محصول: جدا از بحث جعبه و کارتن بادمجان، کیفیت محصول اهمیت زیادی دارد که هر تولیدکننده باید به آن توجه کند. باید گفت درست است که در ابتدا کارتن بادمجان زیبا و جذاب توجه مشتری را به خود جلب می کند اما اگر محصول درون کارتن، بی کیفیت و پلاسیده باشد مطمئناً دفعه های بعدی توسط مشتری خریداری نمی شود.

این چند مورد که بیان شد راهکارها و ترفندهایی هستند که هر صادرکننده باید بداند تا در ارسال محصولش به کشورهای دیگر بتواند موفق شود.

شاید به عنوان یک تولیدکننده در ابتدا فکر کنید که تهیه کارتن بادمجان مناسب هزینه زیادی در بردارد ولی باید بدانید انتخاب و خرید یک کارتن بسته بندی مناسب می تواند یکی از راههای شناخت برند و محصولتان در بازارهای هدف باشد.

هر شرکت کارتن سازی قیمت نهایی جعبه بادمجان را بر اساس نوع ورق، چند لایه بودن کارتن، نوع چاپ، ابعاد کارتن و تیراژ محاسبه می کند، هر یک از این موارد به نحوی در تعیین قیمت کارتن بادمجان نقش دارند، برای مثال اگر محصول بادمجان شما جهت عرضه به بازار داخلی می باشد و نیاز به نگهداری در سردخانه ندارد می توانید کارتن قهوه ای درجه دو همراه با چاپ فلکسو را که قیمت کمتری نسبت به کارتن های دیگر دارد انتخاب و خریداری کنید.

شرکت زرین کارتن انواع کارتن بادمجان ساده و چاپ دار را در ابعاد استاندارد و همچنین سایزهای مدنظر مشتری تولید و عرضه می نماید، شما می توانید با مشاوران فروش این شرکت تماس گرفته و با اخذ راهنمایی کارتن بادمجان مناسب محصولتان را خریداری کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *