جعبه و کارتن لامپ

بسته بندی لامپ

جعبه و کارتن لامپ برای انواع مختلفی از لامپ های روشنایی استفاده میشوند. برای لامپ هایی مثل هالوژن، شمعی، حبابی و غیره از جعبه های مقوایی استفاده میکنند و در مصارف بزرگ تر مثل مهتابی، ال ای دی و رینگ لایت ها از کارتن بسته بندی به دلیل مقاومت آن استفاده میکنند.

انواع لامپ و بسته بندی آن

جعبه و کارتن لامپ را میتوان در انواع و مدل های مختلفی تولید نمود اما بیشترین مدلی که میتوان برای یک لامپ تولید کرد اکثرا جعبه های ته قفلی یا کیبوردی میباشد.

همانطور که گفته شد، این جعبه ها در انواع کارتنی و مقوایی به تولید میرسند. لامپ های هالوژنی، رشته ای، کم مصرف، CFL، LED در ابعاد کوچک را یک جعبه مقوایی پوشش میدهد اما برای لامپ های بزرگ تر مثل رینگ لایت، فلورسنت و مهتابی ها میتوان از کارتن سینگل فیس و سه لایه استفاده نمود.

از آن جایی که لامپ یک کالای شکستنی است و اگر دچار آسیب شود دیگر نمیتوان از آن استفاده کرد، بهتر است یک بسته بندی مناسب برای آنها تولید نمود. با توجه به آن که لامپ از کالاهای اساسی در عصر امروز میباشد تقاضای تولیدات آن ها نیز بسیار بالاست بنابراین، تولید و طراحی جعبه لامپ از نیازهای اصلی حال حاضر میباشد.

چاپ و طراحی جعبه لامپ چگونه انجام میگیرد؟

با توجه به تنوع طیفی که در کالاهایی مثل لامپ وجود دارد، بسته بندی های آنها نیز به دو دسته مقوایی و کارتنی تقسیم بندی میشود. در لامپ هایی که وزن کمی دارند معمولا میتوان از مقوای ایندربرد با گرماژ بالا استفاده کرد. این جنس از مقوا در جعبه های مقوایی باعث میشود تا لامپ درونی دچار آسیب نشده و شکل ظاهری در جعبه به سمت دفرمگی نرود.

تنها چاپی که میتوان برای جعبه های مقوایی استفاده کرد افست میباشد. این چاپ، طرح و رنگ ها را بسیار شفاف و واضح نشان میدهد. بسته بندی های کارتنی لامپ نیز میتوانند لمینتی باشند اما در اکثر مواقع به شکل فلکسویی دیده میشوند.

اگر به جعبه های لوازم الکتریکی و الکترونیکی مثل لامپ دقت کرده باشید یکسری از نوشته ها را تحت عنوان اطلاعات روی جعبه لامپ مشاهده می کنید. این اطلاعات که شامل: انرژی مصرفی (لومن)، طول عمر لامپ، آدرس کارخانه تولیدی، قیمت و غیره میباشند تا افراد با خواندن چنین اطلاعاتی کالای مورد نیازشان را انتخاب کرده و خریداری نمایند.

قیمت جعبه لامپ چگونه محاسبه میشود؟

در خصوص محاسبه قیمت کارتن و جعبه بسته بندی لامپ باید گفت که قیمت آنها به مواردی مثل: نوع محصول، ابعاد، ورق مصرفی، تیراژ، چاپ و خدمات پس از آن بستگی دارد. زمانی که این اطلاعات به درستی در اختیار کارتن سازی و جعبه سازی قرار بگیرد، قیمت نهایی محاسبه میشود.

اما قیمت کارتن و جعبه بسته بندی لامپ میتوانند با یکدیگر متفاوت باشند. برای مثال جعبه های مقوایی لامپ نسبت به نوع کارتنی آنان که برای مدل های ال ای دی و مهتابی تولید میشوند، قیمت ارزان تری دارند.

جعبه های مقوایی برای بسته بندی لامپ چه مزایایی دارند؟

تولید جعبه های مقوایی لامپ مزایای بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

  • تولید اینگونه جعبه ها کار حمل و نقل لامپ ها را راحت تر میکند و همچنین با استفاده از کارتن های مادر میتوان از آسیب دیدن آنان جلوگیری کرد.
  • این جعبه ها سبک بوده و باعث سنگین تر شدن کارتن مادر نمیگردد.
  • به دلیل بازیافت پذیری بالایی که دارند میتوان آنها را دوست دار محیط زیست دانست.
  • با توجه به نوع مقوایی آن چاپ مناسبی مثل افست را میتوان روی آن انجام داد که طرح و رنگ به وضوح دیده شود.
  • در مقایسه با دیگر بسته بندی ها قیمت مناسب تری برای تولید کنندگان خواهند داشت.

اینان از جمله مواردی هستند که تقاضای تولید کننده اینگونه جعبه ها را بالا برده اند و تولیدکنندگان زیادی برای عرضه محصولات روشنایی مثل لامپ خواستار تولید جعبه مقوایی و کارتنی برای لامپ هایی مثل آباژور، سقفی توکار، ال ای دی، مهتابی و غیره هستند.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *